Поговорили про Закарпаття: Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Угорщини

Президент Угорщини Янош Адер у понеділок 20 травня зустрівся зі своїм новим українським колегою Володимиром Зеленським і обговорив проблеми, з якими стикається етнічна угорська громада України.
 Президе
Янош Адер назвав цю зустріч «заохочувальним початком». Вона відбулася після інавгурації Володимира Зеленського в Києві. За словами Адера він запропонував створення спільного комітету, який стане своєрідним форумом для обговорення всіх суперечливих питань між Угорщиною та Україною. І Зеленський цю ідею підтримав.

Президент Угорщини також зазначив, що Зеленський відкритий до обговорення та вирішення питань, пов’язаних із закарпатськими угорцями, зокрема питання подвійного громадянства або законів про освіту та мову в Україні.

«Ми зацікавлені в тому, щоб підтримувати стабільні і мирні відносини з Україною – нашим найбільшим сусідом, як і з іншими нашими сусідами, – зазначив Адер. – Ми відкриті до цього. Водночас я також дав зрозуміти, що угорська громада Закарпаття не вимагає більшого, ніж виконання Україною своїх зобов’язань, зокрема Конституції та міжнародних договорів»

За словами Адера нині права угорської громади в Україні ще більш обмежені, ніж у часи Радянського Союзу, “що є неприпустимим за демократії”.

Янош Адер запросив свого Володимира Зеленського відвідати Угорщину з метою обговорення інших питань, таких як оновлення КПП на кордонах та охорона навколишнього середовища прикордонних територій. Він зазначив, що сподівається, що незабаром буде проведено двосторонню зустріч експертів і, зрештою, ще одну зустріч президентів.

Джерело