Закарпатський нардеп про перебіг першого сесійного тижня у цьогорічному травні

Напруга в країні у сенсі політичному продовжує наростати, хоча здавалося куди вже більше того, що було напередодні голосування за Президента, особливо під час другого туру.

У такій атмосфері розпочалася сесія Верховної Ради 14 травня. Ранкове засідання розпочалося з реєстрації 341-го депутата. Як завжди розпочали з півгодинного заслуховування виступів від депутатських груп і фракцій, фактично, як то кажуть, з випускання пари. А вражень після роботи в округах і спілкування з громадянами на місцях ой як багато.

А далі перейшли до роботи над законодавством. Потрібно було завершувати розгляд , що розпочався ще на попередньому пленарному тижні у квітні місяці проекту закону про створення ще одного центрального органу виконавчої влади – інспекції з енергонагляду (№8527-д). Годину працювали але законопроект відхилили.

Натомість наступні півгодини роботи були продуктивними. Було розглянуто і прийнято за основу при повторному першому читанні важливий законопроект про зміни та доповнення до чинного законодавства у сфері використання ядерної енергії (№559-д). А також прийнято Постанову про рекомендації парламентських слухань на тему «Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні».

Після півгодинної перерви розглядали подані окремими народними депутатами постанови про скасування мовного закону, які згідно з регламентом блокували можливість керівнику Ради підписати цей закон і спрямувати його на підпис президенту. Через профільний комітет пройшли чотири таких проекти постанов і вони почергово були обговорені і проголосовані. Жодна підтримки депутатів не знайшла. Вже відомо, що закон підписаний чинним Президентом та опублікований в газеті Голос України, тобто офіційно вступив у дію.

Далі робота пішла якось не так, декілька законопроектів та пропозицій про включення питань до порядку денного не знайшли підтримки в залі і були відхилені, так практично тривало до завершення ранкового засідання.

На вечірньому же вдалося ухвалити за основу лише законопроект про фахову передвищу освіту (832-д), де йдеться про функціонування коледжів і технікумів, а таких в державі понад 700 навчальних закладів, для яких цей закон безперечно потрібний.

Але ж поки що резюме лише за основу, потрібна подальша робота для доведення його до повної готовності.

На жаль, не пройшов законопроект співавтором якого є група депутатів та я, стосовно вдосконалення законодавства щодо посилення державних гарантій для гірських та високогірних населений пунктів. В процесі розгляду виникла дискусія, окремі колеги заперечували ряд положень документу, в підсумку його повернули на доопрацювання в профільний комітет.

Наступний день розпочався також холостим ходом, було завалено декілька проектів поки вже після 13-ї години почали розгляд у другому читанні дуже важливого проекту закону щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань (№5390-д).

Документ містить , наприклад, положення про кваліфікаційні вимоги до директорів територіальних управлінь ДБР, керівників підрозділів центрального апарату, а головне регулює питання оперативно-пошукової діяльності, види спеціальних завдань, порядок фінансування та багато іншого.

Тобто виправляє недоліки і доповнює Закон «Про Державне бюро розслідувань», яке вже, як відомо, півроку працює, в тому числі без законодавчого врегулювання окремих важливих питань діяльності.

Завершили розгляд цього законопроекту і прийняли його в цілому вже наступного дня після 11-ї години.

На цей момент були, нарешті, готові до вирішення головної проблеми, яка нависала над радою як Дамоклів меч, породжувала різні домисли, інсинуації тощо.

А знадобилося на все про все менше 20 хвилин у сесійній залі. І рішення провести урочисте засідання Верховної Ради, присвячене складенню присяги Українському народові новообраним Президентом України, 20 травня 2019 року, тобто сьогодні вже офіційно новий Президент.

В цей четвер ще до позитиву можна віднести прийнятий законопроект щодо внесення змін до Податкового кодексу, яким поряд з іншими положеннями було продовжено на 90 днів термін митного оформлення автомобілів на іноземних номерах, санкції що до цього повинні були запрацювати з 24 травня.

На останок залишилася п’ятниця, про яку в парламенті зазвичай писати легко, сказав би шаблонно. Та не тут то було. З ранку голова фракції «Народного фронту» Максим Бурбак зачитав заяву про вихід депутатів фракції з діючої коаліції станом на 17 травня 2019 року.

Також він оголосив про ініціативу формування нової коаліції з новим порядком денним, який докладно висвітлив у своєму виступі, не буду повторювати. На цю заяву миттєво відреагував спікер парламенту і Прем’єр-міністр України, що вже прибув на традиційну годину спілкування парламентарів з Урядом. Починається нова історія, почекаємо на її розвиток, потім і обговоримо.

Наступний тиждень у народних депутатів робота в комітетах, комісіях і фракціях. А чергове пленарне засідання заплановане на вівторок 28 травня 2019 року.
Валерій Лунченко, народний депутат України