Закарпатський нардеп підвів підсумки останнього у квітні пленарного тижня

Черговий пленарний тиждень у Верховній Раді України розпочався в залі засідань 23 квітня з реєстрації народних обранців, яких виявилося 363 особи.

Після традиційних виступів спікера та представників фракцій продовжили роботу по розгляду правок до проекту Закону про функціонування української мови як державної.

Нагадаю, що попередні три пленарних тижні парламент повністю занурився у це питання, адже за регламентом необхідно було ставити на голосування усі правки з понад двох тисяч. У підсумку на початок поточного тижня залишилося розглянути ще 251 правку, тобто приблизно на два дні роботи.

Знаковим днем для вищого законодавчого органу країни став четвер, 25 квітня 2019 року. Зранку зареєструвалося лише 350 депутатів. Це був чистий четвер для християн-вірників східного обряду і в залі роздавали Біблії, як певний символ єднання усіх на принципах моральної чистоти і справедливості при виконанні своїх функцій народних обранців.

Розпочалася робота.

У залі Верховної Ради крім депутатів зібралися представники української інтелігенції, письменники, поети, дисиденти, військові, приєднався також третій Президент України В.Ющенко, Всесвятіший Патріарх Філарет та інші відомі персони.

Із заключною промовою, дуже змістовною як на мене, виступив доповідач законопроекту, голова Комітету з питань культури і духовності Княжицький М.Л. Зокрема він зазначив, що цей Закон, будучи справедливим до українців, жодним чином не принижує жодні національні меншини і за півроку пообіцяв законодавство про захист їх мов.

Проект закону з цього питання має розробити і подати в парламент Уряд країни. Тим, хто не чув доповіді М. Княжицького, а хотів би ознайомитися, порадив би прочитати її повний текст на сайті парламенту в розділі «Стенограми пленарних засідань» (засідання №34 за 25 квітня 2019 року).

В остаточному варіанті законопроекту Комітетом з питань культури і духовності після засідання 25 квітня було запропоновано зміни до редакції майже 60 статей, що стало наслідком тритижневих дискусій і обговорення документу.

В підсумку і ці правки та пропозиції комітету і в другому читанні та в цілому Закон Про забезпечення функціонування української мови як державної (№5670-д) 278 голосами «за» було ухвалено. Атмосфера в цей момент в залі панувала урочиста.

Але потроху піднесення та напруга відчутно спали, перейшли до наступних питань. Зокрема, було внесено до порядку денного ряд нових пунктів про розгляд законопроектів щодо питань безпеки, міжнародної та внутрішньої політики, в тому числі проект Закону про запобігання та протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом (замість попереднього, що був нещодавно скасований ухвалою Конституційного Суду України). Їх же і почали розглядати.

Так, було прийнято Постанову про проведення весняної сесії Парламентської асамблеї Організації Північного договору (10091), що буде вперше проходити в Україні. Наступним було ухвалено Закон про внесення змін до Закону України Про протимінну діяльність в Україні, щодо удосконалення механізмів залучення фінансування заходів протимінної діяльності (№10180).

За основу, на жаль, в цілому не вийшло, було прийнято Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів Законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання (10183).

Після 30-хвилинної перерви майже о 13-й годині парламент продовжив роботу і ще встигли на ранковому засіданні ухвалити законопроекти з деяких питань збереження українських лісів (10201-1), про режим спільного транзиту (№9532), про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії ВРУ (№1098).

Далі у другому читанні розглядали законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії (№8449-д), який було прийнято в цілому після розгляду понад 200 правок вже на вечірньому засіданні.

Після понад годинного бурхливого обговорення було прийнято Постанову про звернення Верховної Ради України до ООН, ОБСЄ, Ради Європи та їхніх парламентських асамблей, Європарламенту, Міжпарламентського союзу, парламентів та урядів країн Євросоюзу, США і Канади, дипломатичних представництв іноземних держав в Україні щодо злочинного рішення керівництва Російської Федерації про видачу російських паспортів громадянам України на окупованих Росією територіях Донбасу.

Чистий четвер, як бачимо, видався в парламенті дуже щільним та насиченим щодо результативності роботи. А про останній день пленарного тижня скажу стисло. Як завжди відбулася година запитань до Уряду. Зауважу, що і в цей раз це були в основному доже гострі запитання, на які не завжди було дано вичерпну відповідь. Адже недоліків і прорахунків вистачає у виконавчої влади країни.

Народний депутат України Валерій Лунченко

ФОТО – Володимир Струмковський