Закарпатців попереджають про небезпеку відпочинку на природі

Сезон пікніків, цвітіння сакур та походів до лісу відкрито!

Не варто забувати і про речі, які можуть зіпсувати насолоду від весняно-цвітучого сезону.

Кліщовий вірусний енцефаліт – інфекційне захворювання, що вражає переважно центральну нервову систему і передається через кліщів.

Переноситься небезпечне захворювання інфікованими кліщами видів Ixodes persulcatus (тайговий) і Ixodes Ricinus (європейський).

Як випливає з назви, найчастіше зараження відбувається при укусі кліща, однак можливе зараження і при вживанні в їжу сирого молока або недостатньо прожареного м’яса хворих ссавців.

До речі, вірус кліщового енцефаліту сьогодні є серйозною проблемою для країн Центральної та Східної Європи та є найбільш значущим вірусом, що передається членистоногими на території Європи.

Щорічно в світі реєструється близько 13000 тяжких випадків хвороби, що потребують госпіталізації.

Ознаки зараження проявляються раптово, через 1-30 днів від укусу кліща, з ознобу, стрімкого підвищення температури тіла до 38-39 ° С, сильного головного болю, болю у всьому тілі, розбитості, слабкості, нудоти. Обличчя та очі хворого червоніють.

Профілактикою захворювання являється ретельний самоогляд тіла під час та після відвідування лісових масививів, парків тощо.

Якщо кліщ все-таки присмоктався, необхідно звернутися до медичних спеціалістів.

Якщо частина кліща залишилася в шкірі, зверніться до лікаря, так як кліщ повинен бути знищений повністю.

Сама ж діагностика захворювання починається виключно з дослідження крові.

Провідна закарпатська лабораторія “Астра-Діа” пропонує аналіз на виявлення антитіл IgG та IgM до вірусу кліщового енцефаліту (термін виконання – 10 днів, вартість аналізів – 300 грн.)

Антитіла IgM – аналіз, що дозволяє виявити в крові антитіла класу М, які вказують на зараження пацієнта кліщовим енцефалітом.

Антитіла IgG – аналіз, застосовуваний для визначення в крові антитіл класу G, що вказують на хронічний або перенесений в минулому кліщовий енцефаліт.

Тяжкість перебігу залежить від віку хворого — вірогідність значного ураження головного мозку різко підвищується з 40 років, у віці старше 60 років реєструють максимальну летальність.

Ускладнення кліщового енцефаліту відмічаються у 30-80 % перехворілих клінічно вираженою формою та представлені в’ялими паралічами переважно верхніх кінцівок.

Пам’ятайте, що тільки високоякісні лабораторні дослідження являються запорокою встановлення точного діагнозу та визначення правильного методу лікування!