Голосування на Закарпатті: де найвища явка та найбільше порушень

31 березня у прямому ефірі «Тема дня» на телеканалі Суспільного UA: ЗАКАРПАТТЯ координатор спостереження за виборами громадянської мережі ОПОРА Ярослав Гулан проаналізував голосування на Закарпатті.

 

Зокрема, незалежні спостерігачі зафіксували низку порушень у роботі виборчих комісій. До прикладу, в селі Плоске Свалявського району члени комісії розпочали своє ранкове засідання швидше, ніж передбачено законом. «Комісія може почати своє ранкове засідання не скоріше ніж о 7:15. Наш спостерігач прийшов на дільницю о 7:00 і став свідком, коли члени комісії вже видавали бюлетені виборцям. Ми це тлумачимо, як порушення закону”, — каже Ярослав Гулан

Схожий випадок трапився у селі Сімер Сваляського району. За словами координатора спостереження за виборами громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області, члени ДВК, які були виборцями на цій дільниці, почали голосувати ще до офіційного її відкриття. “Порушено процедуру, яку чітко прописано у законі, і це може бути підставою, що на цій дільниці хтось оскаржуватиме результати волевиявлення — зазначив Ярослав Гулан.

Представник Громадянської мережі ОПОРА, повідомив й про інші факти порушень. «У селах […] люди пробували отримати бюлетень без паспорта. Мотивуючи це тим, що у селі всі один одного знають. Зокрема від нашого спостерігача в окрузі №71 ми, наразі, обробляємо інформацію, тоді ми повідомимо правоохоронців”, — розповів координатор.

Також відомо, які регіони Закарпаття є лідерами з голосування, а які — аутсайдерами. “Якщо брати у розрізі округів, то найбільш активний — №68 з центром в Ужгороді, найменш активний — №72 з центром в Тячеві», — поінформував у коментарі журналістам UA: ЗАКАРПАТТЯ голова Закарпатського осередку КВУ Дмитро Тужанський.

За даними ОВК, явка виборців на Закарпатті склала 46,99%. Дмитро Тужанський пояснив причини, чому частина закарпатців не голосує. «По-перше, Закарпаття ніколи не вирізнялося високою явкою, ми є краєм заробітчан. По-друге, із 39-ти кандидатів у президенти лише 7 відвідали область. Тобто, дуже мала увага з боку кандидатів, ніхто навіть не намагався адаптувати під потреби закарпатців свою виборчу програму, якось її тут презентувати, — зазначав голова Закарпатського осередку КВУ. — Третьою причиною такої явки на вибори є робота команд кандидатів. Вся агітація йшла через білборди, телебачення і зовсім трошки реальної роботи “в полі”.


(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)