На кордоні з Румунією пунктів пропуску може побільшати (ВІДЕО)

Саме про це йшла мова на черговій зустрічі експертного рівня за участі центральних та місцевих органів виконавчої влади, що відбулася у тячівському Солотвині.

 

Власне, обговорювали відкриття нового КПП «Біла Церква (Україна) – Сігету Мармацієй (Румунія)» на суміжній території, що дозволить вдосконалити характер перевезень, відтак не лише про пасажирський йтиме мова у перспективі, а й вантажний, якого досі бракувало.

Міжнародна експертна зустріч за участі центральних та місцевих органів виконавчої влади відбулася днями у тячівському Солотвині. Тема: відкриття на суміжній території нового пункту пропуску «Біла Церква (Україна) – Сігету Мармацієй (Румунія)». Мета: виробити узгоджену сторонами позицію щодо даного об’єкту на лінії кордону, відтак і опрацювати проектну пропозицію будівництва мосту через Тису, який є невід’ємною складовою у реалізації задуманого. Ініціатори зустрічі: Міністерство інфраструктури України та Міністерство закордонних справ.

Департамент інфраструктури ОДА забезпечує за програмою розбудови прикордонної інфраструктури фінансування розробки проекту і інфраструктуру з нашої сторони: будівництво під’їзної дороги, довжиною 1 км 100 метрів, та безпосередньо будівництво КПП на території України. А розробляє проект обміну нотами між Україною і Румунією для відкриття нового міжнародного пункту пропуску управління транскордонного співробітництва. Все решта за румунами.

На території України має здійснюватися свій контроль, а на території Румунії – свій. Якраз таку проектну пропозицію у свою чергу Румунія й подавала першочергово. Наразі українська сторона врешті її прийняла. Щодо терміну здачі об’єкту в експлуатацію, то з моменту старту робіт за рік мають впоратись. Однак про це і які саме витрати понесе Україна, ще говорити зарано.


(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)