207 закарпатських спортсменів входять до складу національної збірної України (ВІДЕО)

Із них 86 — новачки.
 
Про це повідомив начальник Управління молоді і спорту Закарпатської ОДА Віталій Ерфан в ефірі телепроекту «Тема дня» на Суспільному UA: ЗАКАРПАТТЯ.

«На Закарпатті в пріоритеті зимові олімпійські види спорту. Із літніх — легка атлетика, пляжний волейбол, гандбол, баскетбол, командні ігрові. Цей перелік має 100% фінансування в основних офіційних стартах. Акцент саме на олімпійські види спорту», — зазначив Віталій Ерфан.

Загалом, у Закарпатській області розвивають 96 видів спорту. У 2019-му році на це виділили 68 млн грн. За ці кошти фінансується робота 34-ох обласних шкіл, і зокрема, тренування 12 700 юних спортсменів.

«Виділяються гроші на тих дітей, які постійно займаються спортом та беруть участь у всеукраїнських змаганнях. Виїзд за кордон фінансує Міністерство молоді та спорту України, — закцентував начальник Управління молоді і спорту Закарпатської ОДА. — Серед проблем у розвитку спорту на Закарпатті є брак кадрів, а також адміністрування спортивного процесу на місцях».

В області мало представлена стрільба з лука, зате спостерігається поява нових видів спорту для Закарпаття.

«Американський футбол — це єдиний вид спорту, де закарпатська збірна зайняла найвищі позиції в суперлігах України, 3-разовий чемпіон. Також екзотичними для Закарпаття є регбі, петанк. Закарпатські петанкісти найкращі на території України та Центральної Європи. У нас проводяться два найбільші спортивні заходи це «Сакура» і «Каштани», — прокоментував туризмознавець Федір Шандор. — Серед екзотичних також чирлідінг. У нас єдина команда в Україні, яка має чирлідерів на ковзанах. Веложонглювання — ще один новий і незвичний для закарпатців вид спорту. В Україні представлений тільки на території Берегівського району».


(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)