Віктор Кривіцький: Продовження пільгового періоду розмитнення “Євроблях” не буде

Виконуючий обов’язки заступника голови Державної фіскальної служби України Віктор Кривіцький на своїй сторінці у Facebook повідомив, що продовження пільгового періоду оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ.

Пряма мова:

“Зважаючи на суспільну важливість процесу митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації, постійно відслідковую інформаційний простір щодо проблемних питань, з якими стикаються громадяни під час перетину митного кордону, переміщення транспортних засобів у зони митного контролю та перебуванні в них в очікуванні завершення митних процедур, взаємодії з митними брокерами та посадовими особами підрозділів митного оформлення.

Останні відеоблоги активних учасників цього процесу змушують звернути увагу зацікавлених громадян на наступне.

З початку року в зонах митного контролю деяких митниць накопичилась значна кількість авто, власники яких очікують сплатити встановлені законодавством платежі, завершити процедури на митниці та в законному руслі використовувати автомобілі.
Проте швидкому процесу перешкоджають дії деяких «популістів», які радять автовласникам не поспішати з митним оформленням. Аргументують тим, що буде продовжено дію пільгового періоду (коефіцієнт 0,5 для акцизного податку), змінено тимчасовий порядок митного оформлення транспортних засобів тощо.

З цього приводу повідомляю, що за інформацією, отриманою мною в ході робочої зустрічі з головою комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Южаніною Н.П., продовження пільгового періоду НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ.

Після 22 лютого 2019 року власники авто платитимуть за оформлення повну ставку акцизу. Зрозуміло, що розмір митних платежів суттєво зросте. А вже з травня цього року до порушників митних режимів «транзит» і «тимчасове ввезення» правоохоронці почнуть застосовувати жорсткі фінансові санкції аж до конфіскації транспортного засобу.

Пишу про це сьогодні, щоб упередити примарні очікування громадян та ігри популістів, які ці очікування транслюють і підживлюють.
Переконаний, що людям завжди треба казати правду. Навіть коли це правда про неприємні черги (а вони справді є на митних постах Західної України), скориговану митну вартість (бо такі норми статей Митного Кодексу України), завищені апетити брокерів з «натяком» на витрати для посадових осіб підрозділів митного оформлення (розбираємось разом з внутрішньою безпекою) чи факти відвертого шахрайства псевдоброкерів (уже працюють правоохоронні органи).

Прошу представників ЗМІ та громадських активістів долучитись до інформування громадян. Щоб люди могли оперативно скористатись наданою законом пільгою (до 22 лютого 2019 року) та можливістю безперешкодно користуватись європейським автомобілем”.