Як “гаманець” Богдана Андрієва монополізував зовнішню рекламу в Ужгороді

Приходько Ростислав Орестович – надзвичайно успішний бізнесмен та активний радник міського голови Ужгорода Богдана Андрієва.

Трудову діяльність розпочав у 1997 році інспектором відділу паспортної роботи і міграційної реєстрації управління МВС України в Закарпатській області, де працював до 2007 року. Після звільнення Ростивлав Орестович подався у бізнес.

Основним своїм напрямком радник мера обрав рекламний бізнес.

Чи пам’ятаєте скандал щодо планів міськради перегородити центр Ужгорода новими сітілайтами?

30 липня 2018 року виконком Ужгородської міської ради мав намір надати на 5 років дозвіл про розміщення сітілайтів на площі Корятовича і вулиці Фединця та дозводити розміщення брандмауера на фронтоні школи, що на площі Шандора Петефі, яка, до речі, є щойно виявленим об’єктом культурної спадщини.

Дозвіл мала отримати фірма ВІП Автореклама (ЄДРПОУ: 35231591), відома ужгородцям за скороченою назвою VAR, яка майорить на десятках білбордів та сітілайтів міста.

Саме до призначення на посаду радника міського голови Ужгорода, директором згадуваної фірми являвся Ростислав Приходько.

Пізніше, аби уникнути певних незручностей, фірма була перереєстрована на брата – Любомира Приходько.

Однак, бізнес радника мера Ужгорода почав рости в геометричній прогресії, у зв’язку з чим фірма ще двічі зазнавала змін власників. Наразі керівником залишається брат радника Андрієва, а власниками зазначено дружину Любомира – Надію Приходько та Мишанич Марію Романівну, яка проживає в м. Мукачево та являється кінцевим бенефіціаром ВІП АВТОРЕКЛАМА.

В стінах міської ради знають – ВІП АВТОРЕКЛАМА отримують будь-які погодження на встановлення зовнішньої реклами. І якщо мер Ужгорода десь показово зрізає 4-5 білбордів, як на кільці до транспортного мосту, то за вказівкою Ростилава, немов ті гриби, “виростає” стільки ж, але в іншому місці.

Візьмемо до прикладу ледве відремонтовану пл. Г. Кірпи, поруч з ж-д вокзалом. На одній з клумб посеред дорожніх кілець майорить одразу дві конструкції з трьома білбордами фірми ВІП АВТОРЕКЛАМА (VAR). Реклама головного агента Російської православної церкви В. Новинського розміщена одразу на всіх трьох бордах однієї з таких конструкцій.

Звісно, що до облагородження клумб та висадки зелених насаджень ще далеко, наразі тут суцільне болото на якому знайшлося місце тільки для встановлення білбордів Ростислава Приходько.

А ось сітілайти та білборди поруч з супермаркетом “Дастор”:


Варто відзначити, що з приходом на посаду радника Богдана Андрієва, фірма ВІП АВТОРЕКЛАМА обзавелася десятками нових дозволів на встановлення білбордів, сітілайтів, стел та декількох брандмауерів.

Нині мер Ужгорода отримав вірного соратника зі значним ресурсом зовнішньої реклами.

Щити VAR по вулиці Володимирівській
 

Щити по вулиці Володимирівській
Наразі фірма радника мера Ужгорода володіє понад 70-ма білбордами та близько 30-ма сітілайтами. Зазначимо, що місячна вартість політичної реклами за борд та “сітік” становить 5000 грн та 2000 грн відповідно.

Рішення виконкому №325 від 11.10.2017
Таким чином, тільки дохід з зовнішньої реклами радника Андріїва становить близько півмільйона гривень на місяць. В кулуарах міськради подейкують, що без візи Ростислава Приходько в Ужгороді нереально отримати дозвіл на встановлення будь-якої зовнішньої реклами, останнє слово за радником мера і в погодженні вивісок магазинів та закладів.

Пліткують, що не зважаючи на колосальні статки, “наполеон” Ростилав не нехтує нагодою “витрясти” одну тисячу гривень на дозвіл з розміщення букв “ABC”, які просять малі підприємці в спальних районах.

Рішення виконкому №174 від 14.06.2018

За час тісної співпраці з королем корупції, Ростилав Приходько опанував всі сфери життєдіяльності міської ради. Радник мера Ужгорода частий гість різних комісій та засідань департаментів міськради, де в ході створення планів щодо ремонтів, реконструкцій чи оновлень в місті, обирає для свого підприємства вигідні локації, де в подальшому розміщує власну рекламу – пише джерело.

Ось одна з цікавих схем – на виконком виносять рішення про надання певній фірмі дозволу про встановлення бордів та сітілайтів на певних, не цікавих з точки зору бізнеса, локаціях. Після цього, радник Андрієва викуповує згадуване підприємство та “протягує” через виконком набагато простіший дозвіл про зміну місць розсташування білбордів та сітілайтів.

Рішення №73 від 21.03.2018

Важливою ланкою в цьому ланцюжку являється і вірна чиновниця-хабарниця Тетяна Полтавцева, яка створює неугодним підприємствам перепони на етапі подання документів на дозвіл про розміщення реклами.

Найбільш важливим корупційним аспектом являєтся те, що Ростислав Приходько є членом комісії, яка вирішує питання щодо надання дозволів на встановлення зовнішньої реклами, що в подальшому погоджує виконком на користь фірми родини радника мера Ужгорода, який отримує зарплату з бюджету міста.

Ходять чутки, що радник мера Ужгорода став справжнім “рішалою” для Богдана Євстафійовича в різних правоохоронних структурах, отримавши при цьому кличку “гаманець”.

Ось Ростислав Приходько поруч з мером на судовому засіданні у справі розкрадання 6 млн грн на реконструкції “Совиного гнізда” передає “привіт” телеканалам та громадським активістам, які завітали на суд.

Нині радник мера Ужгорода відповідає й за незаконий збір грошей з підприємців котрі беруть участь у фестивалях та ярмарках в обласному центрі.

Запам’ятайте, через 2 роки обличчя Богдана Андрієва усміхатиметься на білбордах його помічника, обіцяючи при цьому покращення для Ужгорода після переобрання мером уродженця с. Конюхів.