Хуст поки відстає у реформі сімейної медицини (ВІДЕО)

Якісна і доступна медицина для пацієнтів, гідна заробітна плата для лікарів – це те, що передбачає медична реформа в Україні.

Принаймні такою її бачить Уряд. Наразі ж її концепція в дії, відтак тривають численні зміни та перетворення, впроваджуються нові правила та умови.

За словами голови Хустської РДА Назарія Павлія, з 1-го жовтня у районі стартувала так звана медицина по-новому. Вже є певні результати та досягнення.

У тих амбулаторіях, де є лікарі – лідери, підвищення зарплат не примусило на себе чекати. Аутсайдерів серед сімейних лікарів теж вистачає. На Хустщині навіть зафіксовано звільнення лікаря, який не уклав жодної угоди. Тому керівництво району та очільник центру ПМСД закликають медиків активізуватися і діяти відповідно до закону.

Хуст поки відстає у показниках. Тому наразі центром проводиться пропаганда медреформи серед міських лікарів, як свого часу було на селі. До прикладу, сімейний лікар Оксана Доля не один десяток років працює в поліклініці і змін поки не відчуває, хоч договори з пацієнтами активно укладає. На її рахунку їх понад тисячі, але платня, каже, не змінилася.

Якими ж будуть відгуки у кінцевому результаті тих, кого це напряму стосується? – варто сподіватися, що позитивними, принаймні на цьому наголошують як лікарі, так і пацієнти.


(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)