Будівля Кабінету Міністрів України, що вона ховає? (ВІДЕО)

Фотографії керівників уряду в різні часи, важливі документи та навіть подарунки, які приймали перші особи країни.

Усе це можна побачити в музеї історії урядів країни, що діє в Будинку уряду.

В рамках відвідування П’ятого Національного прес-клубу реформ «Децентралізація: результати, виклики і перспективи», який Асоціація міст України провела в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», журналістам «М-Студіо» вдалося побувати на екскурсії у будинку уряду та відвідати залу засідань, де збираються міністри.

Потрапити на екскурсію до будинку уряду зовсім не просто. Слід вистояти у черзі, а згодом пройти спецперевірку під рамкою металошукача. Після цього до групи приставлять охоронців, а от владні коридори знімати заборонено. Перша локація для фото та відеозйомок – музей історії урядів. У ньому представлені оригінальні матеріали, пов’язані з діяльністю колишніх керівників урядів, зокрема, документи, нагороди, фотознімки. Можна тут і почути про діяльність відомих на ті часи перших осіб країни.

Побачити у музеї можна справжні скарби: перші гривні та купони, монети печатки, різноманітні альбоми. На стінах – ретроспективи історичних будівель та світлини вже сучасного Києва. Окрема кімната музею – це робочий кабінет Голови Ради Міністрів УРСР.

Інтер’єр кімнати відтворено до найменших дрібниць: декілька телефонних апаратів, годинники, сейфи, зручні крісла, вази, канцелярські приладдя. А от меблі були вивезені до України з Німеччини після перемоги у Другій Світовій війні. Та якщо в цій кімнаті вже нічого не змінюють, то в іншій експозиція постійно поповнюється. Тут зберігають подарунки, отримані керівниками та членами урядів України.

Світлини нинішнього прем’єр-міністра України в музеї немає. Проте можна побачити крісло як голови уряду, так і віце-прем’єрів, та навіть в них посидіти. В будинку уряду досі збережений дух багатьох епох, і кожна з них залишилась на сторінках української історії.

(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)