Гектари міської землі роздають забудовникам за схемою заступника мера Ужгорода

11 жовтня 2018 року, сесія Ужгородської міської ради проголосувала за проект рішення щодо затвердження детального плану територій обмеженої вулицями Університетською, Глибокою та територією Ужгородського національного університету.

Це рішення передує поступовій здачі земельної ділянки, з кадастровим номером 2110100000:30:002:0063, в оренду одному з найодіозніших забудовників Ужгорода.

Про це детально розповідали журналісти в матеріалі – Як мер Ужгорода незаконно роздеребанив три гектари землі під місцевого забудовника

Будівельна фірма, всупереч чинному законодавству України, має намір звести житлово-будівельний комплекс на згадуваній земельній ділянці, цільове призначення якої чітко забороняє там будувати багатоквартирні будинки.

Відкривши кадастрову карту України, можна переконатися, що 2.77 га ужгородських земель, розташованих в мікрорайоні БАМ, призначені виключно для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти.

Однак, цей факт не бентежить, ані відомого забудовника, ані керівництво міста, яке радо погоджує будівельнику затвердження детального плану території.

Такий стан речей, очевидно, обумовлений тим, що нинішнє керівництво міста вже має багаторічний досвід з реалізації подібних схем.

На згадуваній земельній ділянці вже височіють 5-ть багатоповерхівок, які розсташувалися між головним корпусом та гуртожитком УжНУ №4.

Будівництво цього комплексу, свого часу, пролобіював нинішній заступник мера Ужгорода – Олександр Білак.

В період з 2007 по 2010 рік, він працював директором ТОВ “Ужгородський Житловий Комплекс “, та разом з керівництвом УжНУ зумів частину цих земель, які до тепер мають цільове призначення “для будівництва закладів освіти”, пролобіювати під зведення багатоповерхівок.

По цьому факту вже було відкрито кримінальні провадження, які до сьгоднішнього дня не отримали правової кваліфікації.

Сьогодні історія повторюється, з тим фактом, що черговий ласий шматок землі отримає місцевий скандальний забудовник.

Додамо, що відповідно до ст. 211 ЗК – за порушення земельного законодавства, зокрема, невиконання вимог використання земель за цільовим призначенням, фізичні і юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства.

До слова, балатувався до міської ради Олександр Білак саме від округу куди входить 4-й та 5-й гуртожитки УжНУ.

Просимо Прокуратуру Закарпатської області відреагувати на кричущі порушення з боку перших осіб мерії та регіонального забудовника, при цьому внести вищезазначені відомості в ЄДР досудових розслідувань.