Як міська рада Ужгорода знищує шанси на внесення району Малий Ґалаґов до списку спадщини ЮНЕСКО

Будівля колишнього військового управління в Ужгороді, – як яскравий приклад корупції в ДАБК Ужгородської міської ради.

 

Вище керівництво міста гарно промовчало впродовж всього скандалу довкола незаконних робіт по вул. Довженка, 5.

Не зважаючи на те, що у травні місяці Департамент культури Закарпатської ОДА склав припис щодо незаконної реконструкції будівлі – роботи продовжилися без будь яких перерв.

 

І хоча в докумені було чітко зазначено, що на будівлі-пам’ятці проводяться будівельні роботи без дозволу Департаменту ОДА, – це не зупинило зухвалого власника квартири на останньому поверсі домівки.

Пізніше міськрада Ужгорода назвала ці роботи ремонтом існуючих двохрівневих квартир.

Окрім реконструкції даху, демонтажу димарів та зміни фасаду, на будівлі колишнього військового управління в Ужгороді збили раритетну чехословацьку плитку RAKO та замастили розчином унікальний для Ужгорода та України кубістичний стовпчик, виготовлений за технологією “штучний камінь”.

 

Варто зауважити, що будівля колишнього військового управління є пам’яткою містобудування місцевого значення Малий Ґалаґов, історичний ареал населеного місця, номінант до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Сьогодні, згадуване одоробло виглядає щонайменш дико серед архітектурного ансамблю, який панує в районі Малого Ґалаґову.

 

 

 

Наразі достеменно невідомо, хто саме, з наближених до місцевої влади, знайшов стільки зухвалості, аби через власну меркантильність надбудувати в історичну ареалі додаткову площу до своєї квартири на останньому поверсі.

А ось так нині виглядає будинок поруч з будівлею Ужгородського гарнізону військової прокуратури.

Експерти сходяться на одному – шансів на внесення району М. Ґалаґов до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО майже не залишилося.

Зауважимо, що ремонт проводиться і нині. Під звуки радіо ремонтники завершують покрівельні роботи у внутрішньому дворику будинку.

 

Фото – zak-insider.com