Студенти-економісти дізнались про роботу ДФС Закарпаття з перших уст

Студенти першого курсу економічного факультету «УжНУ» зустрілись з фахівцями фіскальної служби області.

Зустріч відбулась за ініціативи голови ради Територіального відділення Асоціації платників податків у Закарпатській області Марти Волощук та завідувача кафедри фінансів і банківської справи Ужгородського національного університету, доцента Віри Варцаби.

Про роботу фіскальної служби розповідали Марія Бадида – начальник Управління у м. Ужгороді ГУ ДФС у Закарпатській області, Марія Мегела – начальник управління організації роботи ГУ ДФС у Закарпатській області, Алла Дацюк – начальник відділу комунікацій ГУ ДФС у Закарпатській області.

Насамперед Марта Волощук розповіла студентам про історію формування і становлення податкової служби загалом в Україні та, зокрема, Закарпатті. За її словами, робота в податковій службі дає безцінні знання, які допомагають себе реалізувати в житті в будь-якій сфері, чи, до прикладу, в бізнесі. 

Марія Бадида детально розповіла майбутнім економістам, бухгалтерам, фінансистам, податківцям, бізнесменам про нюанси роботи фіскальної служби, про можливості, які надають працівникам відомства електронні бази для перевірки суб’єктів господарювання, фізичних осіб. Також звернула увагу студентів на те, що наразі, в основному, спілкування з платниками податків і податківцями відбувається через електронні сервіси.

 

Про структуру Головного управління ДФС у Закарпатській області, розподіл обов’язків, стан реформування ДПІ та ОДПІ в області, його етапи, ситуацію на сьогодні та наступні кроки змін розповіла присутнім Марія Мегела.

Водночас, Алла Дацюк поінформувала студентів про податкову знижку на навчання, зокрема які документи необхідно подавати, щоб її отримати.

За словами начальника відділу комунікацій, підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації. Крім декларації про майновий стан і доходи необхідно надати: відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення). Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до контролюючого органу копії зазначених документів.

ДФС у Закарпатській області