Куди і що перевозять суб’єкти господарювання через Закарпатську митницю ДФС

Зовнішньоекономічну діяльність на Закарпатській митниці ДФС протягом січня-жовтня 2018 року здійснювали 2221 суб’єктів господарювання.

 

Впродовж десяти місяців суб`єктами господарської діяльності оформлено товарів на суму понад 85,8 млрд грн. З них імпортовано товарів на суму більше 46,9 млрд грн, експортовано на суму понад 38,9 млрд грн.

У січні-жовтні поточного року митницею оформлено 139 939 митних декларацій, з яких 43,9% оформлено в режимі імпорту, 38,9% – в режимі експорту, 17,2% – в режимі транзиту. Відтак, варто зазначити, що в пунктах пропуску митниці забезпечено на 100% оформлення митних декларацій з використанням процедури електронного декларування.

Щодо імпорту товарів у зону діяльності митниці протягом звітного періоду, то він здійснювався, в основному, з таких країн: Угорщина, Чехія. Австрія, Словаччина, Італія. Серед основних імпортних товарів були: транспортні засоби (обсяг платежів – 1,1 млрд грн), машини автоматичного оброблення інформації та їх блоки (359 млн грн), кузови (включаючи кабіни) для моторних транспортних засобів (282 млн грн), трактори (129 млн грн), моторні транспортні засоби для перевезення вантажів (124 млн грн) тощо.

Експорт товарів у вказаний період здійснювався, в основному, в такі країни: Угорщина, Німеччина, Італія, Румунія, Австрія. Серед основних експортних товарів були: лiсоматерiали обробленi, завтовшки бiльш як 6 мм (майже 1,6 млрд грн), соєвi боби (649 млн грн), вугілля деревне (514 млн грн), деревина паливна, деревна трiска або стружка (512 млн грн) тощо.

ДФС у Закарпатській області