Володимир Омелян: Для нас дуже важливо мати регулярні щоденні авіарейси з Києва до Ужгорода та інших міст

Україна очікує на позитивний результат аудиту, щоб розпочати регулярні авіаперевезення Київ-Ужгород вже цього року. Аудит EASA вступив у фінальну фазу. Цього тижня фахівці Єврокомісії та Словаччини працюють в Ужгороді.

 
Про це заявив Міністр інфраструктури Володимир Омелян сьогодні, 13 листопада 2018 року, під час зустрічі з представниками Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA) Полом Харві, Еріком Чемброєм, Манфредом Дірофом. Участь у зустрічі також взяли представники Украероруху та Державіаслужби України.

«Це дуже важливе і вирішальне питання не тільки для Закарпатського регіону, але і для України в цілому. Як ви знаєте, Закарпатський регіон відділений від України горами, тому для нас дуже важливо мати регулярні щоденні рейси з Києва до Ужгорода та інших міст. Більше того, ми розглядаємо питання аудиту EASA як аудит всієї України», – відзначив Міністр інфраструктури.

Термін дії міжурядової угоди між Україною та Словацькою Республікою, яка раніше регулювала питання використання повітряного простору для Ужгородського аеропорту, закінчився влітку 2016 року. Після проведення низки консультацій між Україною та Словаччиною було вирішено, що однією з умов призначення Авіаційним транспортним агентством у відповідній частині повітряного простору Словаччини є сертифікація EASA, яка вимагається нормами ЄС.

Міністр інфраструктури відзначив важливість висновку EASA: «Для Словацької сторони дуже важливо отримати висновок від EASA. Ми не розглядаємо аеропорт Ужгород як єдине рішення для Закарпатського регіону. Я вірю, що ми знайдемо джерела фінансування для будівництва нового аеропорту у Мукачево вже у 2019-2020 році. Але ми маємо заповнити нішу вже зараз. Тому дуже важлива ваша підтримка та розуміння у прийнятті рішення Словацькою стороною. Вони рефері у цьому питанні і все у їх руках. Ще раз хочу наголосити, що для нас надважливо мати тимчасовий аеропорт на декілька років, поки ми не побудуємо новий аеропорт у Закарпатському регіоні. Ми досліджували весь регіон, і аеропорт Мукачево був обраний як найбільш вдалий для цього регіону», – підкреслив Володимир Омелян.