Авторечовий ринок “Кінчеш” переїзжає цього місяця – підприємці надалі працюватимуть на території села

Причиною цьому стало закінчення договорів оренди підприємців, які здійснювали свою діяльність на території Коритнянської сільської ради.

 

Земельна ділянка, на якій знаходився ринок, була в оренді в комунального підприємства “Горизонт”, яке у свою чергу віддало землю в субаренду іншому приватному підприємству. І хоча ще в першій половині 2018 року, через збитковість ринку, ТОВ розірвало договір з КП, а те з сільрадою, підприємці вели свою діяльність до моменту закінчення угод з підприємством.

До слова, в 2019-му році, футбольне поле, поруч з базаром, планують модернізувати за державний кошт та передати в користування дитячій юнацькій спортивній школі ужгородського району.

Дія пролонгованих, хоча і юридично не дійсних, договірів закінчується 15-го листопада 2018-го року.

У зв’язку з тим, що понад півроку немає жодних юридичних підстав для функціонування базару, діяльністю підприємців авторечового ринку зацікавилися й правоохоронні органи.

Так, ДСНС в Закарпатській області звернулася до Державної регуляторної служби України з проханням дозволити здійснити нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки суб’єктів господарювання на території колишнього авторечового ринку “Кінчеш”.


 
В даному контексті варто зауважити, що суб’єкти господарювання здійснюють свою діяльність в МАФ-ах та павільйонах, що не зазначені в будь-якому схематичному плані ринку.

Жодна з споруд не є легалізованою належним чином, а у зв’язку з закінченням договірів, ужгородській підприємці ведуть свою діяльність на самозахопленій земельній ділянці, здійснивши при цьому незаконну забудову. Такі дії підприємців авторечового ринку не обійшли увагою й представників інших правоохоронних органів.

Прокуратура Закарпатської області направила лист Керівництву Ужгородського РВП, яке, згідно з нормами КПК України, внесло відомості про протиправні дії в ЄРДР та почало перевіряти дану інформацію.


 
За нашою інформацією, представники Управління захисту економіки в Закарпатській області вже відібрали пояснення у голови сільради щодо незаконної діяльності близько 40-ка підприємців на самозахопленій земельній ділянці.

Перевірку законності ведення підприємницької діяльності на території колишнього авторечового ринку здійснює і Державна фіскальна служба України.


 
Не зважаючи на юридичні перепони, які виникли у зв’язку з закінченням договорів, Авторечовий ринок “Кінчеш” таки буде збережено!

Представники базару звернулися до керівництва ТОВ “Віст”, яке має дійсний договір оренди земельної ділянки з сільрадою аж до 2030-го року!

Мова про шмат території, всього в ≈ сорока метрах від нині займаної ділянки, де щонеділі закарпатці приїздять продавати свій автотраспорт. Таким чином, бренд Авторечового ринку “Кінчеш” буде збережено, а бізнесмени продовжать свою діяльність на законних підставах та дійсних договорах оренди.

У планах підприємців – модернізація ринку, влаштування дорожнього покриття, сучасний підхід до організації вигляду павільйонів, тощо, адже колишній менеджмент базару перетворив його на справжній ” Шанхай”. І якщо раніше тут працювало близько 120-ти ФОП-ів, то нині тільки 40-к.

Наразі ТОВ “Віст” та ОК “Авторечовий ринок “Кінчеш” знаходяться на фінальній стадії комерційних та юридичних домовленостей.

 

 

 

Таким чином, клієнти авторечового ринку повинні взяти до уваги інформацію про переїзд ринку, який відбудеться вже цього місяця.

Джерело – УжНьюз