38 мільйонів гривень недоотримав бюджет Ужгорода через незаконну приватизацію майна міста

Мова про схему незаконної приватизації трьох будівель комунального підприємства “Ужгородська міська друкарня”.

 

В жовтні місяці, Ужгородська міська рада прийняла два рішення відносно споруд комплексу місцевої друкарні.

Одним рішенням передбачалося приватизація, шляхом викупу, будівель АА’, В, та М, площею 701.2 кв.м, 385 кв.м, та 14.4 кв.м відповідно, другим – демонтаж інших 6-ти споруд друкарні, загальною площею 885 м.кв.

Пізніше Прокуратура Закарпатської області зареєструвала кримінальне провадження щодо прийнятого міською радою рішення про демонтаж комунального майна Ужгородської міської друкарні.

Прокуратурою внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України (службове підроблення) та ч.2 ст.364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) – пише УжНьюз.

Однак органи прокуратури не звернули увагу на масштабну приватизацію іншої частини друкарні.

В ході розслідування, журналісти виявили, що приватизація будівель площею 1100 м.кв. відбулася з цілою низкою порушеннь чинного законодавства України.

Активісти встановили, що на будівлі АА’ орендарем ТОВ “Торгбудсервіс Плюс” було замінено 11 металопластикових вікон та пофарбована одна стіна, а на будівлях М та В орендарь й взагалі не здійснив жодних ремонтних робіт.

Варто додати, що Законом України “Про приватизацію державного і комунального майна” визначено право орендаря комунального майна на його викуп, на підставі здійснених поліпшень орендованого майна.

Щоб отримати таке право, товариство з обмеженою відповідальністю повинно здійснити ремонтні роботи на суму, яка становить 25 відсотків від ринкової вартості майна.

Зауважимо, що ціна квадратного метру на згадуваній локації, а це 1-2 хвилини пішки від площ Петефі та Театральної, варіюється від 1000 до 1.5 тис $ за 1 м.кв.

Таким чином, право на викуп 1100 м.кв., “Торгбудсервіс Плюс” могло отримати, здійснивши поліпшень майже на 10 млн гривень.

Проста арифметика – загальна площа приватизованого майна 1100 м.кв * середня ціна 1 кв.м. 1250$ = 38 мільйонів 775 тисяч гривень. Поліпшення, які повинні становити 25% – 9 мільйонів 693 тисячі 750 гривень.

Однак, саме встановлення згадуваних одинадцяти металопластикових конструкцій на одній з будівель, стало підставою для здійснення приватизації всіх трьох споруд Ужгородської міської друкарні.

Виходить, що здійснивши робіт, +- на 60 тисяч гривень, підприємство викупило тисячу сто метрів квадратних за орієнтованою ціною – не більше півмільйона гривень.

За попередніми підрахунками, від цієї приватизації, бюджет міста недоотримав щонайменше 38 000 000 гривень!

Візит редакції zak-insider.com та громадського активіста Олександра Пересоляка до комплексу друкарні зафіксовано у відеосюжеті, який став підставою для звернення громадськості до органів прокуратури, з проханням відкрити чергове кримінальне провадження відносно посадових осіб Ужгородської міської ради вже за ст. 233 ККУ “Незаконна приватизація державного, комунального майна”.

За попередніми підсумками, посадовці міської ради вирішили “прокрутити” схему з приватизації 1100 кв.м. майна міста, та, за кошт ужгородців – демонтувати приватному підприємству шість інших споруд, які не вписуються в майбутній будівельний проект девелопера.

Таким чином, дії посадових осіб місцевої ради Ужгорода нанесли збитки майже на 50 мільйонів гривень – 38 млн по незаконній приватизації, та 10 мільйонів через рішення про демонтаж.

Варто додати, що разом з будівлями, товариство б отримало півгектара землі КН 2110100000:10:002:0003, які належать комунальному підприємтву. Про вартість такої земельної ділянки страшно й подумати.