Закарпатці готуються до Дня пам’яті померлих

1 листопада в Україні та інших країнах світу відзначають День пам’яті померлих. Цього дня люди вшановують пам’ять предків та всіх близьких, які відійшли в інший світ. Й за традицією приносять на могили квіти і свічки.

 
Жителька Мукачева пані Віта каже, до могил рідних приходить постійно, підтримуючи їх в чистоті та порядку. Але традиції в переддень 1 листопада навідуватися сюди повторно все ж дотримується.
Пані Анна розповідає: на цвинтар приходить до свого сина не тільки заради того, щоб поприбирати, а в першу чергу, вшанувати його пам’ять, запалити свічку та помолитися.

А от пан Володимир зізнається, через буденні турботи на кладовище приходить не так часто, як би того хотілося. Через це дуже себе картає й наслідувати його приклад нікому не радить.

Священики кажуть, вшанування для померлих має дуже важливе значення. Люди повинні пам’ятати про тих, хто пішов з життя, але їхні душі вкрай потребують наших молитов і пам’яті. Скоротити час очищення можуть добрі справи і молитви, покаяння тих, хто живе і пам’ятає про померлих. А ще у церквах не втомлюються наголошувати: важливо приносити на цвинтарі живі квіти, відмовитись від пластмаси, адже дбати потрібно і про природу.

(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клікнувши на заголовок матеріалу)