Керівники фіскальних органів Закарпаття взяли участь в засіданні клубу «Z–20»

Олексій Петріченко, начальник Головного управління ДФС у Закарпатській області, Станіслав Балуєв, начальник Закарпатської митниці ДФС та Микола Ясевич, заступник начальника Закарпатської митниці ДФС взяли участь в засіданні клубу «Z–20», або Закарпатської двадцятки.

 

Захід за участі керівництва фіскальних органів області та топ-менеджерів компаній, які є лідерами економіки регіону, організувало Об’єднання роботодавців Закарпаття. Засідання клубу проходило у неформальній атмосфері – за бізнес-сніданком. Його модерував голова роботодавців Закарпаття Володимир Панов.

У ході засідання клубу значну частину обговорення зайняла проблема перетину кордону вантажним транспортом.

За словами Станіслава Балуєва, зараз у Закарпатській митниці ДФС системно й комплексно працюють над вирішенням цієї проблеми.

Зокрема, у відомстві вирішення цього питання розділяють на такі аспекти: будівництво нових пунктів пропуску та створення умов при перетині кордону у вигляді автомобільних сервісних зон.

Як зазначив Микола Ясевич, відкриття нових пунктів пропуску – довгий шлях, який потребує дуже багато зусиль різних органів центральної виконавчої влади, починаючи від ініціатив ОДА і завершуючи міждержавними угодами.

– Для області пріоритетними є будівництво 8 пунктів пропуску. Це ті, які вже закріплені в міждержавних угодах, наприклад, пункт пропуску без обмежень ваги транспортних засобів «Біла Церква – Сігет» – румунський напрямок, «Дийда – Берегдароц» – угорський напрямок. Зі Словаччиною – це «Соломоново-Чієрна».

  

Перспективний пункт пропуску, що на відстані 25 км. від обласного центра, «Паладь Комарівці – Руське», з обмеженням ваги транспортних засобів до 7,5 т., розвантажив би пункт пропуску «Ужгород» як по легковим автомобілям так і по вантажним. Адже попри розвинуту інфраструктуру на 500 транспортних засобів в «Ужгороді», словацька технологія пропуску, яка передбачає залучення сканера, не дозволяє пропустити протягом доби більше ніж 300 вантажівок, – підкреслив заступник начальника Закарпатської митниці ДФС.

Також у митниці вирішення проблем черг вантажівок, які зараз можна спостерігати на околицях Ужгорода та інших прикордонних населених пунктів,  бачать у створенні автомобільних сервісних зон. Функціонування таких сервісних зон, окрім створення нормальних умов для очікування перетину кордону, прибере вантажівки з дороги й пов’язані з цим проблеми, створить умови для прогнозування часу перетину кордону. Наразі митницею вивчається досвід вирішення відповідної проблематики інших країн.

Під час обговорення регуляторних бар’єрів, пов’язаних зі складністю адміністрування податків, учасники засідання обговорили можливість прийняття та введення в дію податку на виведений капітал та спрощення умов ведення бізнесу.

За словами Олексія Петріченка, необхідно створити такі умови для суб’єктів господарювання, за яких всі сплачуватимуть податки і вести податкову звітність буде надзвичайно легко і просто. Крім того, спрощену систему, яка дозволяє мінімізувати податкові зобов’язання, потрібно диференціювати.

ДФС у Закарпатській області