Перший фестиваль гончарства в Ужгороді зібрав десяток майстрів і безліч гостей

В Ужгороді цими вихідними відбувся фестиваль гончарства. Захід пройшов у такому масштабі вперше. Музика, танці, смаколики та мистецтво об’єднали всіх гостей музею архітектури та побуту.
 
Близько 30 років художниця Юлія Рогова займається гончарством. Каже, цей вид мистецтва допомагає зануритися в себе, розчинитися та віддатися мріям. Нині допомагає опанувати гончарство маленьким закарпатцям. Учні діляться враженням.

Охочих створити з глини шедевр цими вихідними в Ужгороді, у «старому селі», було хоч відбавляй. Майже 10 майстрів з краю та гості з сусідніх областей сіли за гончарські станки. А ось в старій корчмі на території села розмістили нове обладнання, яке музей архітектури та побуту виграв у грантовому проекті Українського культурного фонду «Стежками традицій закарпатської кераміки». Гончар Андрій Зубенко вже опанував новий інструмент.

Та не одним гончарством багатий фестиваль. На території села розгорнули прилавки готових виробів з глини. А частували гостей традиційними закарпатськими стравами. Не обійшлось на фестивалі без музики та танців. Запалювали відвідувачів артисти Закарпатського народного хору.

Гості фестивалю кажуть, обстановка – вражає. Все в найкращих закарпатських традиціях. Висловлюють побажання, що фестиваль стане традиційним.