У Мукачівському замку відкрили колекцію старожитностей музею “Сріберна земля” ім. Василя Тегзи

Сьогодні у верхньому дворі замку “Паланок” відбулося урочисте відкриття нових експозиційних кімнат Мукачівського історичного музею – колекції старожитностей музею “Сріберна земля” ім. Василя Тегзи.
 
До уваги відвідувачів представлено чималу кількість унікальних експонатів, які знайомлять з історією, культурою, звичаями та побутом закарпатців.
На захід завітало чимало гостей: представники міської влади, працівники закладів культури, місцеві митці, співробітники музею, журналісти, студенти мистецьких вузів.

Присутнім було цікаво почути про історію створення унікальної як за кількістю, так й за самобутністю, колекції старожитностей, зібраних зразків прикладного народного мистецтва, матеріальної і духовної культури краю від власниці колекції “Музей “Сріберна земля” ім. Василя Тегзи” – Людмили Тегзи.

Пані Людмила зазначила, що дуже хоче, щоб музей став надзвичайно цікавим для відвідувачів, щоб автентичні експонати, не припадали музейним пилом, а щоразу оживали у душі тих, хто їх побачить. З цією метою у експозиційних залах можна навіть переглянути відеосюжети про культуру і побут закарпатців, почути автентичну музику і пісні, у планах — проводити відкриті екскурсії до яких залучатимуться народні колективи.

Гарною окрасою свята став виступ вокального колективу Солотвинської школи, у виконанні яких прозвучали українські, румунські та угорські народні пісні.
Тож від сьогодні відвідувачі Мукачівського історичного музею матимуть можливість побачити і відчути атмосферу життя наших краян в минулому, з любов’ю збережену і представлену у колекції старожитностей музею “Сріберна земля” ім. Василя Тегзи.

Мукачівська міськрада