У гірських селах Міжгірщини вже готові до опалювального сезону (ВІДЕО)

У гірських селах до опалювального сезону вже готові. Люди запаслись дровами, адже переважно деревиною обігрівають свої оселі.
 
Хоч на дворі ще по-справжньому літня погода, готуватись до холодів потрібно вже зараз, каже жителька села Пилипець Міжгірського району пані Калина. Дрова вже заготовили, зараз їх колють та сушать. Дрова селяни виписують в лісгоспі. Кажуть, для обігріву потрібно від 5 до 15 кубів деревини, залежно від площі будинку. А рубати дрова в селі вміють як чоловіки, так і жінки.

Колоти дрова краще сирими, коли деревина висохне, вона стає міцнішою, і вже так легко не піддається. Вже колоті дрова складають на стіс. Загальне правило складування – сухо повинно бути і зверху і знизу. Стіс піднімають над ґрунтом, а його верхній ряд накривають матеріалом, непроникним для атмосферної вологи.

Складувати дрова треба так, щоб дерево дихало, каже пан Тимофій. А колоти дрова бажано на тріски приблизно однакового розміру. Поки нема дощів, бажано дрова поколоти та їх скласти. А зберігають їх під відкритим небом, в дровітнях або сараях. Якщо за справу візьметься уся родина, за один день можна наколоти дров на цілу зиму.

Тож, поки погода дозволяє, у селах люди без роботи не сидять, а на повну готуються зустрічати зиму.