У скільки років закарпатки виходитимуть на пенсію?

Пенсійна реформа стартувала в Україні у 2011 році. Спочатку зміни торкнулися пенсійного віку жінок.
 
Нагадаємо, раніше законом чітко визначалися межі працездатного віку: а це від 16 років до 55 жінки, а чоловіки до 60 років.

Ніхто з опитаних чітко не знає, ні у скільки років виходити на пенсію, ні стаж, який для цього потрібен. Воно й не дивно, адже пенсійна реформа стартувала рівно 7 років тому – у жовтні 2011 – і триває дотепер. Аби розставити всі крапки над «і» – звернулися за консультацією до фахівців.

Заступник начальника Мукачівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Ярослава Домбай пояснила: сьогодні жінки, які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року, ідуть на пенсію у 58 з половиною років. А жінки, які народилися з 1 квітня по 30 вересня 1960 року, вийдуть на пенсію вже у 59 років – і так далі до 60 років, проте при умові 25-річного стажу.

Люди, у яких стаж від 15 до 25 років, матимуть право виходити на пенсію у 63 роки, а пенсіонери, у яких тільки 15 років стажу – лише у 65 років. Однак на сьогоднішній день за наявності більше 15 років стажу пенсіонер може претендувати на державну соціальну допомогу в управлінні праці та соцзахисту населення.

Для цього необхідно звернутися у пенсійний фонд, де обрахують стаж, видадуть відповідну довідку, з якою вже йти в управління праці. Варто додати, призначатися допомоги будуть лише у пільговий період до 2021 року. Тому що при досягненні 63 років та набуття страхового стажу 25 років – вже призначать трудову пенсію – а це вже знову у Пенсійний фонд.

22% від мінімальної зарплати, помножені на 2 – стільки коштує місяць до пенсії. На сьогодні це 1638 гривень. Варто додати, якщо людина не пенсійного віку не працює, або ж працює за кордоном – мова йде про наших заробітчан – може заключити угоду про добровільну участь у державній фіскальній службі, за якою буде сплачувати щомісяця 22% від мінімальної зарплати.

Аби отримати пенсію у майбутньому, треба подбати про офіційні доходи сьогодні. З метою виявлення порушень з боку роботодавців усі суб’єкти господарювання протягом жовтня 2018 року перевірятимуть рейдові групи за участі представників управління державної праці, фіскальних органів та Пенсійного фонду.

За те, що людина працює, але не оформлена офіційно – тобто без відповідного запису у трудовій книжці – роботодавця штрафуватимуть. Причому на великі суми.

Так, за нелегального працівника штраф складатиме 111 тисяч гривень. Штрафні санкції стосуватимуться і зарплат у конвертах. Адже пенсія нараховується з реальних доходів – тобто з сплачених страхових внесків, а не з грошей, які людина отримує.

У результаті рейдів за допомогою стягнення штрафних санкцій з роботодавців за порушення трудового законодавства наповнюватимуть бюджет Пенсійного фонду.

Така мобілізація коштів дасть можливість раціонально використовувати гроші на потреби Пенсійного фонду. Ще один напрям реформування пенсійної системи – покращення якості обслуговування громадян та розширення їх доступу до інформації щодо пенсійного забезпечення.

Електронне пенсійне посвідчення можна отримати безкоштовно протягом 30 робочих днів у будь-якому відділенні Ощадбанку.

Також до послуг пенсіонерів – веб-портал Пенсійного фонду України.

Своєчасне призначення, перерахунок та здійснення пенсійних виплат, забезпечення додержання пенсійного законодавства, якісного обслуговування громадян, мобілізація коштів до бюджету Пенсійного фонду та їх раціональне використання та забезпечення фінансової стабільності пенсійної системи – такі пріоритети діяльності Пенсійного фонду України визначені Стратегією його модернізації та розвитку до 2020 року.