Сотні мільйонів гривень на розвиток мукачівського водоканалу досі не дали жодних результатів

Про проблеми Мукачівводоканалу неодноразово розказували журналісти «М-Студіо».
 
А саме про зношені мережі, застаріле обладнання, високі тарифи, брак кадрів тощо. Рівно стільки ж говорили про кошти, які передбачає міська влада на програму модернізації комунального підприємства, їх освоєння та використання. Мова йде про 220 мільйонів гривень на 2016-2020 роки.

Тарифи за водопостачання та водовідведення підняли майже удвічі, про модернізацію ММКП «Мукачівводоканал» говорять роками, проте на рахунок результатів варто спитати безпосередньо споживачів послуг.

Аби з’ясувати фактичний стан комунального підприємства, нещодавно комісія з представників депутатського корпусу та журналістів обстежили основні об’єкти водоканалу.

Оскільки кореспондентів «М-Студіо» не запросили на захід, про результати обстеження розповіли народні обранці.

Справді, одна з найбільших статей витрат водоканалу – енергозатрати. Виникає питання, чому не замінити старі насоси на нові та не заощаджувати на цьому немалі кошти.

І це при тому, що з міського бюджету щороку на потреби водоканалу виділяють величезні суми у рамках Програми підтримки та реформування водопровідних та каналізаційних мереж міста. Обсяг її фінансування на 2016-2020 роки сягає 220 мільйонів гривень.

Крім того, обіцяних інвестицій у модернізацію водоканалу наразі теж немає. Очільник водоканалу Ігор Федорняк підтвердив: і програма розроблена, і кошти передбачені, і бізнес-план написаний. Каже, чимало проектів вже реалізуються у місті. Деколи мають і зворотню реакцію. Наприклад, подали воду під таким тиском, що не витримали внутрішні мережі – і знову ремонт з непередбаченими витратами.

Підняли й проблему оплати послуг водоканалу. З одного боку, тарифи за воду підняли, а з іншого – люди та підприємці намагаються у різний спосіб уникати адекватних відносин з комунальним підприємством.

Незважаючи на те, що люди незадоволені послугами та тарифами водоканалу, на зауваження щодо роботи від депутатів міської ради Ігор Федорняк запевнив, що на вірному шляху, і до 2020 року мукачівці точно побачать результати модернізації ММКП «Мукачівводоканал».