Інклюзивно-ресурсний центр успішно функціонує на Іршавщині

В Україні сьогодні приділяють увагу розвитку інклюзивної освіти. Завдяки її впровадженню будуть закриватися спеціальні школи-інтернати, а їх вихованці – діти з особливими потребами – перейдуть до загальноосвітніх навчальних закладів.
 
Аби виявити та адаптувати за сучасними методиками дітей до навчання у звичайних школах, створюються інклюзивні центри. Не виняток – і Закарпаття. Один з таких закладів у місті Ужгород, який відкривала дружина президента України Марина Порошенко, наші журналісти вже висвітлювали у сюжеті. Дійшла черга до ще одного інклюзивно-ресурсного центру – у селі Ільниця, що на Іршавщині.

Інклюзивно-ресурсний центр у селі Ільниця, що на Іршавщині, розмістився у приміщенні колишньої бібліотеки на подвір’ї школи-інтернату. Відкрив свої двері заклад 27 квітня 2018 року. В окремих спеціально обладнаних кімнатах з дітьми займаються фахівці, використовуючи сучасні методики.

Індивідуальне корекційне заняття з практикуючим психологом триває 20-25 хвилин, групове – до 45. У штаті інклюзивно-ресурсного центру також медсестра та реабілітолог.

Спочатку фахівці обстежують дітей, аби провести комплексну оцінку розвитку, дають рекомендації батькам та при необхідності займаються з ними безпосередньо у центрі за розкладом. Так, зараз 52 зі 116 обстежених дітей Іршавщини займаються у центрі за індивідуальним графіком.

Подібні інклюзивні центри відкривають по всій Україні, аби їх вихованці – діти з особливими потребами – якнайшвидше адаптувалися до навчання у звичайних школах.