Тільки за поточний рік в Ужгороді зареєстрували 37 пацієнтів хворих на туберкульоз

Тільки за поточний рік в Ужгороді зареєстрували 37 пацієнтів, у яких медики підтвердили діагноз туберкульоз.
 
Пан Володимир – один із них. Торік йому поставили діагноз мультирезистентний туберкульоз. Де міг захворіти – чоловік і сам не знає. Коли відчув дискомфорт, пішов до лікарів. Коли востаннє робив флюорографію, навіть не пам’ятає. Наразі хворий приймає по 14 пігулок на день. Його дружина та дочка цілком здорові. А до одужання залишилися кілька місяців.

Лікарка Вікторія Берестовська розповідає: щойно діагноз підтвердився, хворого направили на стаціонар. Зараз його стан здоров’я дозволяє амбулаторно-контрольоване лікування.

Загалом в області ситуація з туберкульозом залишається напруженою. Разом з тим захворюваність на цю недугу та смертність останнім часом значно знизилась. На стаціонарі залишаються хворі з відкритою формою туберкульозу. Ці пацієнти при правильному та безперервному лікуванні за кілька тижнів вже не становлять загрози іншим, і ще за кілька місяців одужують.

Наразі в області впроваджуються 2 пілотні проекти за кошти глобального фонду. Зараз більше 300 хворих перебувають на амбулаторно-супровідному лікуванні. У планах також всіх хворих помістити в одній будівлі, яку трансформують у пульмологічне відділення. На базі тубдиспансеру буде створено Центр легеневих хвороб.

Де будуть лікуватися пацієнти всієї групи легеневих захворювань – інфекційно-алергічні, хронічні, пневмонії. Це у свою чергу має покращити доступ до якісної діагностики та лікування. Також не доведеться скорочувати медперсонал.