Яценюк почав пошук «козлів відпущення» за зрив безвізового режиму з ЄС

Україна не встигне виконати ряд технічних умов Євросоюзу для лібералізації безвізового режиму до обумовленого терміну, тому прем’єр-міністр вже зараз почав перейматися пошуком винуватих.

Про це в ефірі радіостанції Голос Столиці заявив екс-віце-прем’єр з питань євроінтеграції Олег Рибачук.
Яценюк

Робота над лібералізацією візового режиму з України з ЄС триває. Прем’єр-міністрАрсеній Яценюк доручив усім відповідальним відомствам прискорити роботу в цьому напрямку.

При цьому чергова місія європейських ревізорів з даного питання прибуде в Україну вже у вересні.

Днями президент Петро Порошенко заявив, що країна зможе отримати безвізовий режим з ЄС у 2016 році.

Чи зможе Україна до вересня продемонструвати прогрес у плані проведення реформ, необхідних для лібералізації візового режиму з ЄС, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів екс-віце-прем’єр з питань євроінтеграції Олег Рибачук.

Чому Яценюк закликав відповідальні відомства прискоритися?

— Тому що у нас, як в старі-добрі часи, спершу йде політична обіцянка. Президент під час своєї передвиборчої кампанії заявив, що подарує українцям безвізовий режим вже в травні цього року. У Ризі, де ми бачилися в тому числі з президентом у вузькому колі експертів, президент знову дуже грізно говорив про те, що не допустить зволікання, причому непублічно. Потім вже публічно він пообіцяв, що у вересні цього року Україна виконає всі технічні умови. Експертний прогноз такий: шанси на те, що ми технічно виконаємо всі умови до вересня — близькі до нуля. Є варіант встигнути до листопада. Тому у нас склалася така ситуація: президент нещодавно сказав, що буде безвізовий режим, а прем’єр-міністр, природно, вже шукає кандидатури на роль «цапів-відбувайлів», дає доручення. Між іншим, жертвою гніву президента та уряду в травні цього року стало керівництво імміграційної служби. Експерти кажуть, що їх призначили «козлами відпущення», тому що вони частково винні. Але в результаті з травня цього року у нас немає керівництва імміграційної служби, а більшість з 17 пунктів технічних умов, які нам потрібно виконати, залежать значною мірою від імміграційної служби. Крім того, у вересні буде місія, а в нашого керівництва мертвий сезон, усі у відпустках.

Ми однозначно не встигнемо виконати це домашнє завдання до вересня?

— Має значення ще й українська ментальність: мовляв, у вересні до нас їде ревізор. Приїжджає місія, яка буде аналізувати стан технічної підготовки, всього буде декілька таких місій. Вони приїдуть, потім передадуть свої рекомендації до Брюсселя, і між цим пройде кілька місяців. А президент сказав, що до вересня Україна виконає всі необхідні технічні умови. Тому контр-теза така — якщо Україна не виконає умови, то відповідна реакція прем’єра полягатиме в пошуку «козлів відпущення».