Чим вже відзначились закарпатські нардепи у Верховній Раді нового скликання

ЗМІ уважно відслідковують їхню роботу, а тому «Голос Карпат» спробував виокремити деякі «особливості» законотворчості народних депутатів.

Окрім того, що нардепи проживають в Закарпатті, їх об’єднав поки-що тільки один момент: усі без винятку проголосували «за» кандидатуру Володимира Гройсмана на посаду голови Верховної Ради 27 листопада минулого року. Більше такої одностайності не спостерігалося.

Говорячи про активність нардепів під час голосування, треба зазначити, що кожен із них має «свою». До прикладу, Роберт Горват, Валерій Лунченко, Валерій Пацкан при голосуванні найчастіше натискають кнопку «за», Віктор Балога – «проти». А Павло Балога, Іван Балога та Василь Петьовка – активно ігнорують голосування. Проти їхніх прізвищ твердо закріпилося «відсутній».

Інтернет-видання «Хто є хто в Україні» заради об’єктивності оцінки законотворчої діяльності народних депутатів, проводить, зокрема, моніторинг їхньої активності та, відповідно, рейтинг. Так ось, серед депутатів-мажоритарників найактивнішим є Роберт Горват (100%), найнижчу оцінку отримали брати Балоги Іван та Павло (по 11%).

Щодо іншого. Якщо б існувала номінація «коментар», то беззаперечним лідером її є Віктор Балога. Мало чи не щодня на його сторінці у соцмережі з’являються повыдомлення про ставлення до тієї чи іншої події в парламенті, оцінка діяльності уряду тощо. Традиційно його повідомлення передруковують лояльні до депутата сайти. Так за кілька днів січня Балога на своїй сторінці у мережі Фейсбук писав, зокрема, про необхідність оновлення Генпрокуратури, про боротьбу з корупцією, висловив своє ставлення до недипломатичних заяв МЗС, пояснив, чому не голосував за мобілізацію та з якою причини не ставиться на голосування постанову про визнання “ДНР” і “ЛНР” терористами та порадив депутатам, які голосували за бюджет, відкликати свої підписи.

Активно коментує події у Верховній Раді і Валерій Пацкан. Правда, більше запам’яталися його коментарі-спростування. Зокрема, про нібито його зустріч із екс-губернатором Олександром Ледидою, начальником обласної міліції Сергієм Шараничем та народним депутатом Валерієм Лунченко на ранчо «Золота гора».

Запам’яталася і ситуація навколо сутички у ВР, в якій нібито Пацкан кричав Парасюку «Єто тебе не Майдан».

Час від часу, даючи коментарі та вітаючи закарпатців, нагадує про себе і Валерій Лунченко. Правда, лідерство він чомусь тримає в іншій номінації. На пленарному засіданні 25 грудня він був помічений за порушенням вимоги особистого голосування. Факт порушення зафіксувала на відео парламентський кореспондент ЧЕСНО.

До речі, напередодні, 24 грудня, в ефірі Громадського ТБ Валерій Лунченко запевняв, що неперсональне голосування – це погано, а тому він «більше так робити не буде». Проте, окрім 25 грудня, ситуація повторилася 15 січня 2015 року.

А ось Василь Петьовка випереджає інших за кількістю звернень, вимог та прохань до представників влади. Зокрема, він звернувся до прокурора з приводу будівництва містечка для переселенців із Солотвина, нагадав Яценюку про компенсації закарпатцям за повені та зсуви, вимагав від прем’єр-міністра дотримати слова щодо відключення світла, просив міністра оборони посприяти у виплаті грошової допомоги сім’ям загиблих військовослужбовців, звернувся до Порошенка з приводу масових спекуляцій на валютному ринку.

І ще. Найактивнішими депутати були під час обговорення та голосування за Бюджет-2015. Майже всі у той чи інакший спосіб висловили своє ставлення до документу.