20 маловідомих фактів про автомат Калашникова

20 маловідомих фактів про автомат Калашникова
Автомат калашникова
1. За винахід автомата в 1947 році Михайло Калашников отримав Сталінську премію першого ступеня і орден Червоної Зірки. Премія становила 150 тис. руб. На ці гроші можна було купити майже десять “Перемог” (тоді цей автомобіль коштував 16 тис. руб.)

2. Автомат був прийнятий на озброєння в 1949 році. Його офіційна назва – “7,62-мм автомат Калашникова зразка 1947” (АК-47). Також його часто називають просто “Калаш”. За словами самого конструктора, головними якостями його зброї є “простота і надійність”. “Я створював автомат, будучи сержантом, і постійно пам’ятав, що солдат академій не закінчує”, – говорив сам Калашников.

3. У радянський час вміння збирати і розбирати автомат Калашникова входило в мінімум знань, одержуваних на уроках початкової військової підготовки.

4. Автомат Калашникова не дуже дорого коштує через простоту у виробництві. У деяких країнах він коштує дешевше, ніж курка.

5. За оцінками журналу Foreign Policy, вартість одного автомата на “чорному ринку” коливається від 10 доларів в Афганістані до 4 тис. доларів в Індії. У США автомат Калашникова можна придбати за 70-350 доларів.

6. Автомат Калашникова входить до “Книги рекордів Гіннесса” як найпоширеніша зброя в світі. В даний час в світі налічується близько 100 млн АК. Це означає, що на 60 дорослих жителів нашої планети припадає по 1 автомату.

7. Автомат Калашникова перебуває на озброєнні армій і спецпідрозділів 106 країн світу. На озброєнні “рідної” армії зброя Калашникова перебуває 60 років.

8. Автомат Калашникова зображений на гербах деяких держав. В даний час він присутній в гербі африканської країни Зімбабве (з 1980 року), на гербі і прапорі Мозамбіку (з 1975 року), гербі азіатської держави Східний Тимор. З 1984 по 1997 рік АК був зображений на гербі африканської держави Буркіна-Фасо. Крім того, існував проект включення автомата в герб Конго. АК зображений на емблемі ліванського угруповання “Хезболла”.

9. У деяких африканських країнах новонародженим дають ім’я Калаш – на честь автомата Калашникова.

10. Російський баскетболіст Андрій Кириленко, уродженець міста Іжевська, де виробляють знамениті автомати Калашникова, отримав прізвисько АК-47 в США, виступаючи в NBA за “Юту Джаз” під номером 47.

11. У Єгипті, на березі Синайського півострова, встановлено пам’ятник автомату Калашникова. В Іраку є мечеть, мінарети якої побудовані у формі магазинів АК.

12. У колишнього президента Іраку Саддама Хусейна був позолочений АК зміненої конструкції.

13. Багато відеозвернень “терориста номер один” Усами бен Ладена зроблені “на тлі” АК.

14. У 2008 році Центробанк РФ випустив монети із зображенням автомата Калашникова на честь 450-річного ювілею входження Удмуртії до складу Росії.

15. До 60-річчя зброї в Новій Зеландії викарбували монети із гравіруванням АК номіналом в два новозеландських долара.

16. В кінці XX століття французький журнал “Ліберасьон” визнав автомат Калашникова винаходом століття. Знаменитій зброї вдалося обійти атомну бомбу та космічні технології.

17. У 2004 році журнал “Плейбой” назвав автомат Калашникова одним з “50 виробів, що змінили світ”, визначивши його місце після комп’ютера Apple Macintosh, протизаплідних таблеток і відеомагнітофона Sony Betamax.

18. Автомат Калашникова тієї або іншої моделі є найпопулярнішою зброєю в комп’ютерних іграх – він є практично у всіх 3D- “стрілялках”.

19. Вважається, що з автомата Калашникова було вбито більше людей, ніж в результаті артилерійського вогню, авіабомбардувань і ракетних обстрілів. Щорічно від куль АК гине чверть мільйона чоловік.

20. Легендарний російський зброяр Михайло Калашников каже, що все життя винаходив зброю для захисту, а не для вбивства: “Я спокійно сплю, бо завжди створював зброю для захисту. Це політики не можуть домовитися і використовують його для вбивства”.

Відправ другу:
Залишіть коментар