18 підроблених сертифікатів вакцинації виявили прикордонники Чопського загону за 10 днів

Із введенням додаткових обмежувальних заходів, впроваджених Урядом задля недопущення поширення COVID-19 на території України, певні особи намагаються їх обійти, легковажно наражаючи на небезпеку багатьох співвітчизників, повідомляють на сторінці Західного регіонального управління Держприкордонслужби України в мережі.

Останнім часом помітно зросла кількість випадків виявлення прикордонниками підроблених сертифікатів вакцинації, які подорожуючі надають на контроль при в’їзді в Україну.

Лише за останні 10 днів у пунктах пропуску Чопського прикордонного загону було виявлено 18 підроблених сертифікатів вакцинації. Усі вони були пред’явлені громадянами України. Більшість документів містять ознаки підробки документа, інші видано у незаконний спосіб.

З метою швидкої та ефективної перевірки дійсності сертифікатів прикордонники активно застосовують технічні засоби та відомчі бази даних. Тож шанси недобросовісних подорожніх проїхати за підробленим сертифікатом зводяться до нуля. До того ж, у разі виявлення такого правопорушення прикордонники інформують співробітників Національної поліції. Відповідальність за підробляння документів передбачена ст.358 Кримінального кодексу України.

Зокрема, останній такий випадок стався учора в пункті пропуску «Тиса». Чоловік та жінка, які прямували на в’їзд в Україну, пред’явили на контроль міжнародні сертифікати про вакцинацію, видані одним з медичних закладів Закарпаття. Під час їх перевірки за допомогою цифрового фільтра Safeborder інформація з QR-кодів у документах не зчитувалась. Також прикордонники встановили, що власники обох сертифікатів не проходили вакцинацію у зазначеній в документах медичній установі.
Недійсні документи у громадян вилучили викликані прикордонниками на місце події співробітники Нацполіції. В’їзд в Україну особам дозволили лише після завантаження ними мобільного додатку «Вдома». Про виявлені правопорушення направлено повідомлення на адресу Ужгородського районного відділу Нацполіції.

Відправ другу:
Залишіть коментар