1,8 млн.грн. списала Ужгородська мерія на новорічну ілюмінацію в березні і червні

Про це у соцмережі FB розповідає депутат Ужгородської міської ради Віктор Щадей.

1,8 млн.грн. списала мерія на святкову ілюмінацію в березні і червні, хоча Новий Рік давно минув. Дві кримінальні справи порушила прокуратура по цим фактам за моєю заявою.

Нагадаємо, редакція zak-insider.com вирішила перевірити використання та освоєння грантових коштів Ужгородською міськрадою. Відповідальний за цей напрямок – заступник міського голови Олександр Білак, який проходить по кримінальному провадженню, за зверненням наших колег, щодо погроз журналістам та перешкоджанню професійній діяльності представникам ЗМІ. Схеми з заміною вікон та землею забудовникам також буде оприлюднено, а матеріали розслідувань передано в Держаудитслужбу, Державне Бюро розслідувань, НАБУ, НАЗК та в Офіс Президента України.

Коротко розповім про схему махінації, яку я викрив. Конкурс на проведення робіт оголошувався у березні і в червні, хоча по факту ми всі бачили, ще в грудні місяці святкова новорічна ілюмінація вже була в місті. З цього простий висновок: конкурс був формальний і наперед було зрозуміло, хто його повинен виграти – пише В. Щадей.

Серйозні запитання викликають ціни, які зафіксовані у цих тендерах. Коротко просто зачитаю, щоб всі ужгородці могли знати, про що йде мова. Наприклад: Штора на дерево по вул. Волошина – 277 000 грн. Фотозона біля пішохідного мосту «Арка» – 250 000 грн . Фотозона біля пішохідного мосту «Сніговик» – 130 000 грн. Ілюмінація на площі Богдана Хмельницького, біля готелю «Ужгород» – 283 000 грн. Ілюмінація на крузі в Новому районі – 196 000 грн. Перетяжка на площі Петефі- 220 000 грн. Нагадую, мова йде про прості гірлянди. Кожен з нас ходив у магазин, купував гірлянди і розуміє – ці суми навіть близько не мають нічого зі справжніми цінами. Тобто завищення тут багаторазове.

Виникає ще одне питання: офіційно по документам йдеться не про закупівлю цих ілюмінацій святкових, а йдеться про капітальний ремонт. Але проводити капітальний ремонт можна того, що є власністю міста. Жодних документів, які б показували, що місто коли-небудь купувало цю ілюмінацію, ці гірлянди – жодних документів мерією не надано у відповідь на мій запит.

Тому ми бачимо тут одночасно кілька порушень. І, на мою думку, це вказує чітко на розкрадання коштів у особливо великих розмірах. Тому що сума в 1 800 000 грн. – це дуже серйозна сума. Я, як депутат міської ради, отримавши всю цю інформацію, пішов до прокуратури і написав заяву про вчинення злочину по двом фактам : по коштам, які в березні місяці пішли, і по коштам , які пішли в червні місяці.

На сьогодні ці дві справи вже зареєстровані в реєстрі, порушені. Але, на жаль, ми знаємо, дуже багато кримінальних справ, які порушувалися за останні роки по зловживанням в мерії, нікуди не рухаються, не розслідуються. Причини такої не активності всім добре відомі, зрозумілі, ми всі знаємо, де ми живемо і яким чином функціонує наша правоохоронна система.

Але хочеться вірити, що, з огляду на ті зміни, які відбулися в Києві, наші правоохоронці на місцях нарешті почнуть активніше працювати і покладуть край от такій безкарності міської ради. Тому що в даному випадку чиновники навіть не пробували якось приховати свої махінації, все лежить на поверхні.

Нахабність їхня вражає. І я розумію причини такої нахабності – тому що вони бачать, що за останні 4 роки будь-які їхні махінації нічим не закінчуються для них, вони не несуть ніякої відповідальності. Тому я вважаю завданням всіх свідомих жителів міста докласти своїх зусиль,щоб цього разу вони понесли відповідальність, а міському бюджету було відшкодовано втрати.

Тому звертаюся до керівництва всіх правоохоронних органів. Подам окреме звернення прокурору області, також звернуся до наших депутатів від Ужгорода, щоб всі підключилися і разом, спільно поставили нарешті крапку у розкраданні міського бюджету. Хочеться вірити і вірю в те, що це буде перша справа, яку нарешті доведуть до логічного закінчення і будуть покарані всі особи, які до цього причетні – зазначив депутат Ужгородської міськради В. Щадей.

Відправ другу:
Залишіть коментар