10 законів збалансованого харчування

У світі, де практично третя частина населення страждає ожирінням, суперечки про їжу і правильне харчування ведуться повсюдно. Але, незважаючи на те, що вже розроблені сотні дієт, самі дієтологи вважають, що збалансоване харчування будується на 10 основних правилах.
збалансованого харчування
1. Рафінований цукор шкідливий

Більше того, людина, яка регулярно вживає багато цукру, стає залежною від нього. Цукор складається з сахарози, яка при попаданні в організм розщеплюється на глюкозу і фруктозу, які позбавлені будь-яких корисних властивостей. Таким чином, у цукрі немає ніякої користі для організму, а тільки порожні калорії, які стають причиною ожиріння і різних захворювань серця, судин, печінки та інших.

2. Дефіцит жирних кислот омега-3

Жирні кислоти омега-3 є надзвичайно важливими для нормального функціонування нашого організму. Недолік же цієї речовини приводить до різноманітних психічних розладів, депресії і так далі. Але більшість людей ігнорують продукти, що містять омега-3, такі як яловичина, баранина, жирні сорти риби, риб’ячий жир, яйця.

3. Ідеальної дієти немає

Організм кожної людини індивідуальний, він залежить від спадковості, середовища, де людина живе, конституції тіла і ряду інших факторів. Тому не існує дієтичного харчування, яке ідеально підходить всім без виключення. Щоб підібрати для себе ідеально збалансовану дієту, необхідно випробувати цілий ряд систем харчування і тільки потім визначити, яка з них найбільш ефективна.

4. Транс-жири — це отрута для організму

Ненасичені жири або транс-жири — це продукт, що отримують в результаті змішування при високих температурах ненасичених жирів з газоподібним воднем. Продукти, в яких присутні транс-жири, такі як маргарин, деякі кондитерські вироби, зокрема начинка у вафлях та інші, призводять до того, що у людини підвищується рівень холестерину в крові, розвивається ожиріння і цілий комплекс захворювань серця і судин. За останніми даними, саме транс-жири є основною причиною ожиріння в країнах Європи і США.

5. Від овочів тільки користь

Овочі корисні в будь-якому вигляді, за визначенням, так як вони містять велику кількість мінералів, вітамінів і клітковини. Чим більше ми вживаємо в їжу овочів, тим краще стає стан здоров’я.

6. Нестача вітаміну D небезпечна

По суті вітамін D – це гормон, що виробляється організмом під впливом сонячних променів. Цей гормон бере участь у багатьох процесах в організмі, але отримувати його виключно із продуктів харчування не можна, так як там його занадто мало. Тому рекомендовано деякий час все ж перебувати на сонці, причому без використання сонцезахисних засобів, які блокують його вироблення. Головне в цій справі-не перестаратися, тобто знаходитися на сонці в безпечні години і не більш 20 хвилин.

7. Рафіновані вуглеводи шкідливі

Рафіновані вуглеводи, коли потрапляють в організм, викликають різке підвищення цукру в крові, що в результаті стає причиною ожиріння і цукрового діабету.

8. Харчовими добавками неможливо замінити продукти

Деякі прихильники здорового харчування помилково вважають, що харчування це всього лише певна комбінація вітамінів і мінералів, які необхідні для нашого організму. Але це не так, крім вітамінних комплексів у продуктах харчування містяться волокна, незамінні амінокислоти і багато іншого, що неможливо замінити добавками. Тому дієтологи рекомендують харчуватися різноманітно, а не замінювати справжню їжу харчовими добавками.

9. Спосіб життя

Будь-яка дієта може бути ефективною тільки в комплекві з правильним способом життя. Тому якщо за допомогою дієти вдалося досягти схуднення, щоб утримувати результат необхідно продовжувати правильно харчуватися і займатися спортом, інакше, результат зникне дуже швидко.

10. Здорова їжа — необроблена їжа

Промислове виробництво стало причиною різкого погіршення здоров’я населення. Пов’язано це з тим, що більшість продуктів, проходить обробку, яка знищує корисні речовини і робить продукт менш корисним. Навіть не дивлячись на те, що оброблені продукти мають більш насичений смак і довше зберігаються, необхідно більше вживати в їжу свіжих і необроблених продуктів. Тільки таким чином можна зберегти здоров’я і бути у відмінній формі.

Відправ другу:
Залишіть коментар