Працівники фіскальної служби Закарпаття розпочали фактичні перевірки роботодавців

Фахівці Головного управління ДФС у Закарпатській області постійно наголошують на важливості офіційних трудових відносин роботодавців з працівниками.

 

Відтак у відомстві на виконання доручення Уряду щодо перевірок суб’єктів господарювання – забудовників та пов’язаних з ними осіб, здійснили фактичну перевірку на одному із будівельних майданчиків міста Ужгорода.

На початок перевірки на будівництві знаходилось семеро осіб: п’ять будівельників, охоронець та кранівник. Згодом підійшов і виконроб, який пояснив хто є хто та на кого працюють громадяни, які знаходяться на будівництві.

Невдовзі на будівельному майданчику з’явились і бухгалтер з адвокатом. Вони принесли з собою установчі документи, трудові договори та договори з субпідрядниками. Відтак працівники фіскальної служби перевірили всі ці документи, ідентифікували всіх, хто знаходився на будівельному майданчику та взяли у них пояснення.

Ревізори Головного управління ДФС у Закарпатській області не встановили порушень трудового законодавства в суб’єкта господарювання якого перевіряли. Всі, хто знаходився на будівельному майданчику, були працевлаштованими. Проте дивним був один факт: працевлаштували п’ятьох будівельників 8 жовтня 2018 року. Фахівці Головного управління зазначають, що на їхню думку це офіційне працевлаштування, по-перше, пов’язано з тим, що проводилась широка масово-роз’яснювальна кампанія щодо недопустимості допуску до роботи найманих працівників без оформлення трудових відносин, і, по-друге, з 5 жовтня по всій країні активізувалась боротьба з нелегальним працевлаштуванням.

У фіскальному відомстві зазначають, що не ставлять собі за ціль перевіряти суб’єктів господарювання щоб наповнювати бюджет за рахунок штрафів, головне, аби громадяни офіційно працювали, а відтак були соціально захищеними.

ДФС у Закарпатській області