Як уникнути інтернет-залежності в дитини: поради закарпатського психолога

Інтернет – невід’ємна частина життя майже кожної людини. Хтось за його допомогою заробляє гроші, інші заводять нові знайомства, треті дізнаються щось нове. Проте важливо пам’ятати про явище інтернет-залежності. Найбільш вразливою категорією для цієї проблеми є школярі.

 
Інтернет прийнято вважати всесвітнім павутинням. І не даремно, адже зараз чи не кожен використовує цей ресурс по-своєму: для роботи, спілкування, навчання… Проте найбільше часу перебування в інтернеті люди відводять соціальним мережам.

Якщо для когось таке спілкування є своєрідною розвагою, демонстрацією щасливого життя, або навпаки – платформою для прояву своїх внутрішніх переживань та тривог, то психолог Ірина Штих каже, що є категорії людей, для яких спілкування у соцмережах є простішим та доступнішим, аніж у реальному житті.

Але є і категорія людей, для яких інтернет дуже легко може стати залежністю. Це звичайні школярі, які тут грають в онлайн-ігри, дивляться відео та спілкуються в інстаграмі, фейсбуці тощо.
Проте не може не тішити той факт, що більшість з них все ж має і хобі та полюбляє вільний час проводити і за прогулянками.

Інтернет діє як машина часу. Інколи заходиш на 5 хвилин, а виявляється – провів в інтернеті 2 години. Щоб не стати залежним від інтернету, психолог радить наступне: спілкування в реальному житті безумовно важливе у формуванні особистості.

Тому батьки обов’язково мають контролювати баланс між спілкуванням в соціальних мережах та в школі і на вулиці. Якщо все ж таки ваша дитина багато часу проводить в інтернеті, то психологи радять батькам позбутися такої залежності не через сувору заборону, а стати для неї хорошим прикладом у такій ситуації.


(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клікнувши на заголовок матеріалу)