Чотири класи в ужгородській ЗОШ №8 вчаться за умовами нової української школи

В Україні вже місяць учні навчаються за програмою реформи Міністерства освіти і науки України. Але навчаються не тільки школярі. Вчителю доводиться прикладати титанічних зусиль, щоб підготувати доступну, а головне – цікаву програму на урок. Щоб він був і повчальним з одного боку, і цікавим – з іншого.

 
Заучування матеріалу та правила – у минулому. Першокласники вже навчаються за принципом нової української школи. Ці першачки на уроках, окрім звичних підручників та зошитів, займаються образотворчим мистецтвом, грають ігри та дивляться фільми.

Доросле покоління про таке навчання могло тільки мріяти. Батьки можуть спати спокійно – рівень знань у їхніх чад в жодному разі не погіршується, а скоріше навпаки.

Учні самі проявляють ініціативу дізнаватися більше про навколишній світ. А це і є основною концепцією реформи.

Педагог із 40-ка річним стажем Ганна Глагола зміни відзначає позитивними. Хоч і доводиться, розповідає, докладати куди більше зусиль, аніж здається на перший погляд. І це лише, щоб провести один такий урок. Адже він має бути і повчальним з одного боку, і цікавим з – з іншого. Тому потрібно проявляти і творчість, і винахідливість.

В ужгородській 8-й школі 4-и класи вчаться за програмою нової української школи. Всі вони повністю забезпечені матеріально-технічною базою. До школи прийшли і кілька нових вчителів. Та окрім перших класів, це одна зі 100 шкіл в Україні, де і другі класи так само вчаться по-новому.

Школярі звикають ладити одне з одним, бути добрими та співчутливим. А ще дбайливо ставитися до природи. У всесвітній день тварин учні цю подію не оминули увагою.

Очільниця обласного департаменту освіти і науки Ганна Сопкова розповідає. Для впровадження нової української школи пішли десятки мільйонів гривень державного бюджету та кошти районів, щоб закупити шкільні автомобілі та засоби для впровадження реформи на місцях.

Педагоги пройшли тренінги, щоб «підтягнути» навички та знання для навчання по-новому. Дехто з них, хто отримав сертифікат, прийняв геть протилежне для себе рішення.

Але, говорячи про нову українську школу, не можемо не згадати і про свято. Кожну першу неділю жовтня працівники освіти відзначають День вчителя. Яке було ініційовано ООН для привернення уваги їхньої ролі в суспільстві. Вчитель це ж не тільки фах, а покликання бути учням порадником другом та наставником. І на старання вчителів школярі, звісно, відповідають взаємністю.