Чи з’явиться цьогоріч у Мукачеві обіцяний парк на Валенберга?

Ще наприкінці осені минулого року мукачівські активісти перемогли у конкурсі «Бюджет громадських ініціатив», що передбачає реалізацію громадських проектів за рахунок коштів міста. Тоді на розгляд було винесено 10 програм, і за два тижні жителі Мукачева мали визначитися з найпріоритетнішими.

 

У результаті містяни підтримали ідею відновлення парку на Набережній-Валенберга. Активісти були задоволені, бо на їхній проект виділили немалу суму, однак уже в березні цього року відкриваються нові подробиці: виявляється, окрім мультиспортивних майданчиків для молоді, території для дозвілля та відпочинку дітей і дорослих, на і так невеликій площі скверу планують побудувати дорогу та стоянку.

Після зустрічі жителів з представниками влади дійшли згоди, що нібито замість дороги буде лише проїзд для автомобілів. Мукачівці цей проект уже називають «новою дорогою до «Сільверлденду», адже міні-маркет цієї мережі знаходиться неподалік, тож, імовірно, під’їзд та стоянка виглядали б доречно з позиціїлогістики. Потім парк все ж таки розпочали відбудовувати. Однак… наразі з’явилися нові подробиці

Нещодавно на сесії мукачівської міської ради була оприлюднена інформація про зміни до бюджету, що викликало у громадських активістів очевидно небезпідставні побоювання про ймовірне припинення фінансування проекту. Обурені повільною реконструкцією парку й пересічні мукачівці.

Роботи стартували наприкінці літа. За цей час ремонтники встигли встановити бруківку майже по всій території парку. Коли завершать , відповідати не беруться. Кажуть, через несприятливі погодні умови роботу часто доводиться призупиняти.

Як виявилося, питання про термін здачі об’єкту в експлуатацію – суперечливе. Один з ініціаторів проекту Сергій Альохін розповідає, за положенням «Проект громадських ініціатив» мав би бути реалізований до кінця 2018 року, однак влада міста вирішила проект розширити, оголосивши новий тендер й нові терміни його виконання. Припущення, чому роботу так очевидно затягують, у активістів все ж є.

Варто сподіватися, що парк все таки добудують де до початку дощів та холодів, – принаймні на це розраховують як ініціатори проекту, так і ті, хто прагне нарешті займатися там спортом.