Яких груп донорської крові не вистачає закарпатцям?

4 жовтня в ефірі програми «Тема дня: Ужгород» на телеканалі Суспільного «Тиса-1» розповіли про донорство крові на Закарпатті.

 
«Станом на 4 жовтня у Закарпатській обласній станції переливання крові не вистачає І (O) Rh-, II (A) Rh+, II (A) Rh-, та III (B) Rh+. Це пов’язано з тим, що зменшилася кількість донорів цих груп, а також збільшилася потреба у ній. Донором може бути будь-хто, кому виповнилося 18 років і дозволено за станом здоров’я. Вага не повинна бути меншою за 50 кг», — наголосила під час програми гостя студії Мирослава Хрипак, лікарка-трансфузіолог Закарпатської обласної станції переливання крові.

Також, під час програми озвучили найпоширеніші міфи щодо донорства крові. Одним із таких є думка, що деякі групи крові є більш поширеними, а відтак — менш затребуваними. Окрім цього, часто люди не здають кров через побоювання заразитися недугою, або ж вважають, що ця процедура є болючою та довготривалою.

Мирослава Хрипак зазначила, що здавати кров здоровій людині можна щодвамісяці. Якщо вперше — 300 мл, наступні рази — 450 мл.

Процедури здачі плазми та донорства крові — це не одне і те ж саме. За раз плазми можна здати аж 400-700 мл.

Більше інформації у повному відео програми “Тема дня.