Село Доробратово на Іршавщині відзначило 640-річчя (ВІДЕО)

Співи, танці, каруселі – всього вистачало на святі з нагоди дня Доробратова. Розпочали ж святкування з Божественної Літургії. Саме у день села 8 років тому в Доробратівський храм Миколи Чудотворця з міста Барі було завезено мощі святого Миколая.

 

Тут вони залишилися назавжди. А храм став святинею для паломників області.

Божественна літургія, обхід храму з мощами Св. Миколая , кожен охочий мав нагоду дотулитися до святині. Згодом на усіх чекав святковий обід, де згадали гості свята вихідців з села, історію рідної батьківщини. Місцеві таланти веселили піснями та дотепними авторськими віршами.

Повеселитися у день села зібралося чимало жителів. Приїхали і вихідці з села. Серед них музиканти, будівельники, бізнесмени. Василь Гайдук – хоровий диригент, композитор та Андрош Бідзіля – заслужений архітектор України, до речі, теж доробратівчани. Чоловіки згадують дитинство у рідному селі.

Ну а основне святкування розпочали з центральної площі села. Ходою відправилися до основної сцени, яку розгорнули на подвір’ї місцевої школи. Жителі розважалися під виступи запрошених та місцевих артистів. Малеча – на атракціонах, а дорослі ділилися спогадами про історію села.

Доробратово – село в Іршавському районі , розташоване на південно-західних схилах гірського масиву Гат, за 18 км від Іршави та за 20 км від Мукачева. Населення – понад 2030 осіб. Перші згадки про село з’явилися у письмових джерелах 1378 року.

Тут сподіваються, що інвестори знайдуться. А повертаючись до святкування – атмосфера панувала тут радісна, адже відзначали цьогоріч 640 річницю з нагоди створення села.