Раритетним трактором і байкерським мотоциклом везли вино на «Бобовищенське гроно»

На Мукачівщині вже втретє відбувся етнофестиваль «Бобовищенське гроно». Традиційно представники всіх населених пунктів району якогомога яскравіше намагалися презентувати свої побут та традиції.

 
Під час урочистої ходи жителі сіл та селищ у колоритних закарпатських вбраннях та співаючи українських народних пісень проявили свою оригінальність. Хтось вражав ефектним одягом, хтось цікавою появою. До прикладу, Кольчинська громада на фестивалі з’явилася у супроводі байкерського мотоцикла.

А Бобовище привезло своє вино на раритетному тракторі. Вражали не лише ефектною появою, а й приготуванням традиційних закарпатських страв. Для усіх присутніх відбулося традиційне дійство – споглядали, як у давнину чавили виноград.

Ті, хто відвідав таку яскраву подію, наголошують, що фестиваль є особливим, адже допомагає зберегти закарпатську культуру, колорит та традиції.

Одним із головних завдань фестивалю було обрати найкраще вино цього року. Дегустаційна комісія оцінила більше трьох десятків вина різних сортів. І кажуть, такого широкого сортименту вина різних сортів немає в жодному куточку України. Переконані, що Закарпаття має всі передумови, щоб стати виноробною столицею нашої країни.

Присутні на фестивалі відзначають масштаби дійства і задоволені, що це вже стало доброю традицією. Проте дехто вважає, що було б краще, якби фестиваль тривав один день.

Фестиваль закінчився, залишивши після себе купу позитивних емоцій та сподівань на наступний рік. А винороби вже готуються, щоб на четвертому етнофестивалі не менш яскраво представити свій край.


(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клікнувши на заголовок матеріалу)