Як закарпатський бізнес відреагує на чергове підвищення ціни на газ? (ВІДЕО)

Ціни на газ знову зростуть. Але тільки для підприємств. «Нафтогаз України» оприлюднив цінові пропозиції для промислових споживачів газу на жовтень 2018 року.

 
Порівняно з вересневими цінами, – це на майже 10% вище. Для населення тарифи наразі підвищувати не будуть. Постачання природного газу для побутових споживачів залишиться на тому ж рівні, що і був – тобто 4 942 грн/тис. куб. м (без ПДВ).

З 1 жовтня 2018 року Нафтогаз пропонує газ за ціною 11 199,00 – 12 155,00 грн/тис. куб. м (без ПДВ) для промислових споживачів у залежності від обсягів закупівлі та умов оплати. Таку інформацію оприлюднено на офіційному сайті групи Нафтогаз. У порівнянні з цінами на вересень 2018 року, у жовтні ціни збільшено на 9,4-9,7%.

Тарифи для населення наразі змінюватися не будуть. Проте люди налякані, що це не надовго, а діючі тарифи і так для пересічних громадян – непідоймна ноша. І побоювання небезпідставні.

Підтримує думку закарпатців щодо необґрунтовано високих тарифів на газ і депутат Мукачівської міської ради Олег Казибрід. Чиновник вважає, що вартість газу для населення треба не збільшувати, а навпаки – зменшити. І аргументує свою позицію.

Згідно з офіційною інформацією, у 2017 році Україна видобула 20,89 млрд. м³, з них 15,25 млрд. м³ – ПАТ «Укргазвидобування», в той час як населення спожило 11,23 млрд. м³. Люди кажуть, якщо ще підвищать тарифи на газ – просто не платитимуть, бо ні з чого. На жаль, вплинути на ціни на газ люди не можуть. Це прерогатива діючого уряду.

Проте уряд вплинути на рішення Міжнародного валютного фонду теж не може, тому, аби отримати новий транш, змушений іти на умови, які висуває організація. Виходить – замкнене коло, а Україна разом з пересічними громадянами – заручники ситуації. Людям залишається шукати альтернативу. Проте тарифи на електроенергію теж немалі, а вартість деревини для опалення щороку зростає. Оскільки є попит.

Чи витримають люди таке фінансове навантаження заради того, щоб уряд отримав черговий транш – питання наразі риторичне.