Комісія адвокатури проти реформи, яка зробить адвокатів залежними від суддів і прокурорів

У Мукачеві відбулося виїзне засідання Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України ВКДКА. Юристи зібралися, щоб обговорити питання про діяльність дисциплінарних органів.

 
Не оминули тему реформи адвокатури, зміст якої, за словами юристів, не відповідає міжнародним стандартам і фактично звужує права адвокатів для захисту людей.

Комісія зібралася, щоб розглянули близько тридцяти скарг на рішення, дії та бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури. Присутні на засіданні кажуть, останні декілька тижнів інформаційна активність щодо реформи адвокатури просто зашкалює. Адвокатське співтовариство завмерло в очікуванні нових законодавчих ініціатив, за якими хочуть «відформатувати» адвокатів, зробити їх залежними від волі суддів та прокурорів, позбавити єдиного голосу професії – принаймні про це говорили присутні на комісії адвокатури.

За словами юристів, першими на недолугість нового законопроекту відреагували саме адвокати Закарпаття, висвітливши усі його невдалі новації та приховані загрози.

Присутні на заході зауважили, зараз в Україні існує морально не розбещена, добре організована й професійно достойна адвокатура. Такою вона має залишатись і надалі, але для цього потрібно усунути грубу спробу втручання держави у повноваження адвокатського самоврядування через прийняття не виважених та руйнівних законопроектів.