Без електрики та за ґратами – горе-божник стріляв в енергетиків (ВІДЕО)

Без електрики та за ґратами – такий результат вчорашньої стрілянини, яку влаштував житель с. Сокирниця Хустського району.

 
Після 15-годинних переговорів з поліцеськими чоловіка, який вирішив постріляти в працівників обленерго, затримали. Як виявилося, споживач не платив по рахункам з 2014 року, а як дійшло до відключення електрики, питання вирішив владнати під прицілом.

Історія – мало не сюжет з американського бойовика. У Сокирниці чоловік, побачивши працівників обленерго, які прийшли до нього, аби відключити постачання за неоплату, витягнув рушницю та з другого поверху свого ж будинку почав стрільбу по працівникам установи. Одного з електриків під прицілом примусив під’єднати лінію електромережі. На це все прибули поліцейські.

Для повного сюжету, не вистачало хіба заручників. Майже 15 годин полісмени вели перемовини з агресивним хустянином, і тільки близько 4 ранку наступного дня зловмисника з рушницею вдалось затримати. У будинку він перебував один.

Що ж спричинило таку агресію власника, вже встановлює слідство. Відкрито кримінальне провадження за частиною 4 статті 296 Кримінального кодексу України (хуліганство зі зброєю). Відомо, що рушниця, з допомогою якої чоловік шантажував електриків – не зареєстрована. І на щастя, ніхто з працівників обленерго чи поліції не постраждав. Тим часом працівники обленерго інформують: агресивний споживач електрики – злісний неплатник.

Споживач із грудня 2014 року не допускав працівників товариства до лічильника для зняття показників, а також не оплачував рахунки за спожиту електроенергію.

У лютому 2018 року працівники ПрАТ «Закарпаттяобленерго» склали акт про недопуск до лічильника, в якому попередили споживача про відповідальність згідно з чинним законодавством України. Після цього споживач допустив працівників товариства до огляду приладу обліку, на якому на ту мить було зафіксовано споживання на рівні майже 10 тис. кВт/год, що в грошовому еквіваленті становило 8,5 тис.грн.

Після складання акту працівники ПрАТ «Закарпаттяобленерго» надали споживачеві рахунок на оплату, а 8 серпня 2018 року, за відсутності платежу, надіслали офіційне попередження про відключення. При цьому споживача попередили, що він ще має місяць на оплату, протевона все одно не була здійснена.

11 вересня працівники товариства приїхали до Сокирниці, щоб відключити споживача-боржника, як це передбачено Правилами регулювання ринку електричною енергією. При цьому працівники товариства не заходили на територію будинку споживача, а викликали його на вулицю, щоб повідомити про відключення.

Що було далі, ми вже розповіли. Наразі ж горе-боржнику-хулігану загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі.