Службові злочини: Грубе порушення правил прийому в Ужгородський національний університет

Минулого тижня проходили вступні іспити на навчання для здобуття вищої освіти ступеня доктора філософії (до аспірантури). За цю ділянку роботи відповідає проректор Ігор Студеняк. Саме з його подачі та співучасті було неодноразово грубо порушено Правила прийому до аспірантури та докторантури Державного вищого навчального закладу “Ужгородський національний університет” у 2018 році.

 

Насамперед зловживали з прийомом документів, дезінформували та обмежували права абітурієнтів, інколи просто фальсифікували документи заднім числом. Багатьох вступників незаконно обмежили у виборі форми навчання. Наказували обирати: 1) або державну, або контрактну форму; 2) або денну, або вечірню чи заочну. Це особисто підтверджував абітурієнтам І.Студеняк, що відстоювали свої права.

Про хід прийому в аспірантутуру аж до моменту, коли відбувався останній іспит, не було жодних відомостей на офіційному сайті УжНУ – ні на сторінці приймальної комісії, ні на сторінці відділу аспірантури і докторантури.
У пункті 2.13 вказаних Правил є норма про те, що “додатковий бал, нарахований вступникам, затверджується рішенням Приймальної комісії та оприлюднюється до початку вступних випробувань”. https://www.uzhnu.edu.ua/uk/infocentre/get/11081

Цих балів за наукові здобутки не оприлюднили навіть, коли відбувся останній з трьох іспитів. Нема їх і досі!!!
Приймальна комісія не оприлюднила своєчасно результати іспитів ні з філософії, ні з іноземної мови. Абітурієнти не змогли подати апеляції на іспит, бо не знали результатів. Результати іспитів з філософії, яку склали 3 вересня, та з іноземної мови (склали 5 вересня), оприлюднили одночасно тільки 7 вересня.


Іспити проводили у формі тестів під повним контролем осіб з приймальні та кабінету ректора. Ці результати підтасовано так, щоб зарахувати на державне замовлення, кого треба і хто заплатив. Ось чому так багато 200-бальників, яким поставили максимальну оцінку. При цьому список абітурієнтів склали за алфавітом, а не за обраними спеціальностями, щоб приховувати реальну конкурсну ситуацію та махлювати рейтингами вступників. Їх не внесли до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО), чим фактично Міністерство освіти і науки України виступило співучасником корупційних схем при вступі в аспірантуру.

Подібне очільник вишу В.Смоланка витворяв і минулого року – http://zak-insider.com/2017/09/07/yak-mer-uzhgoroda-vstupiv-v-aspiranturu-uzhnu/


Але минулого року результати хоч одного з трьох іспитів (з іноземної мови) оприлюднили. Див. скан № 2. Це можна побачити на сайті вишу, де зберігся “Архів вступної кампанії – 2017”. https://www.uzhnu.edu.ua/uk/infocentre/12888
Тоді вступники в аспірантуру мер Ужгорода Б.Андріїв та головний бухгалтер УжНУ Р.Вовчанська отримали з англійської 196 балів з 200. Результати з іспиту з філософії взагалі засекретили. Багато зарахованих в аспірантуру з купленими відмінними балами не змогли за кілька місяців скласти поточні іспити з цих же предметів на задовільну оцінку.

У вересні були відмінниками, а в січні – двієчниками. Мера Андріїва навіть смачно потролили перед американською делегацією як великого знавця англійської, а він не міг і двох слів зв`язати. Американці потріскали від сміху. Невже так швидко все забулося?

Згідно з п. 1.7 Правил прийому до Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет» у 2018 році, “ректор ДВНЗ «УжНУ» забезпечує дотримання законодавства України, в тому числі Умов прийому та цих Правил прийому, а також відкритість та прозорість роботи Приймальної комісії”. https://www.uzhnu.edu.ua/uk/infocentre/get/4567

Яка прозорість і відкритість? Попадання на державне замовлення в аспірантуру УжНУ його верхівка оцінила в 1 тисячу доларів США. Всього для УжНУ Міністерство освіти і науки виділили 83 місця для підготовки науково-педагогічних кадрів через аспірантуру за рахунок бюджетного фінансування. Не складно підрахувати корупційні заробітки команди Смоланки.