Прокуратура перевірить інформацію ЗМІ щодо закупівель мером Ужгорода будматеріалів по завищеній вартості

Ужгородською місцевою прокуратурою за наслідками опрацювання численних повідомлень у регіональних засобах масової інформації, розпочато кримінальне провадження, щодо можливих зловживань під час організації проведення капітального ремонту набережної Незалежності в місті Ужгороді .

Наразі, у кримінальному провадженні вживаються заходи для з’ясування обставин кримінальних правопорушень та перевірки слідчим шляхом доводів, висловлених громадськістю з приводу занепокоєння можливим завданням шкоди набережній Незалежності в ході ремонтних робіт та щодо розкрадання бюджетних коштів, виділених на їх проведення.

Примітка редактора: Мова йде про матеріал “Мер Ужгорода закуповує гранітну плитку у 4 рази дорожче реальної вартості”, де ЗМІ повідомляли – “Якщо квадрат гранітної плитки реально коштує 577 грн за метр квадратний, то за очевидною змовою з місцевою владою, підрядник закуповує її за 1866 грн і 1300 грн для ремонтів пл. Петефі та Набережної Незалежності відповідно.

Таким чином, через попередню змову посадових осіб місцевої влади та київської фірми, бюджет Ужгорода, тільки на закупівлі гранітових плит на цих 2-х ремонтах, зазнав втрав на суму 6 млн 862 тис 594 грн”

Попередня правова кваліфікація у даному кримінальному провадженні визначена за ч. 1 ст. 14 – ч. 3 ст. 191 КК України – готування до заволодіння коштами, за попередньою змовою групою осіб та ч. 1 ст. 366 КК України – службове підроблення.

Проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчому відділу Ужгородського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області під процесуальним керівництвом Ужгородської місцевої прокуратури.


Прес-служба прокуратури Закарпатської області