На Закарпатті державний реєстратор незаконно «позбавила» трьох громадян їх приватних земельних ділянок

За процесуального керівництва прокуратури Закарпатської області, слідчим управлінням ГУНП в Закарпатській області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, стосовно державного реєстратора одного з відділів Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області, яка використала службове становище та з допомогою електронного цифрового підпису, несанкціоновано внесла зміни до автоматизованої системи Державного земельного кадастру.

 

Так, в ході досудового розслідування встановлено, що підозрювана, займаючи посаду виконувача обов’язків начальника відділу, всупереч інтересам служби використала службове становище та безпідставно внесла зміни до автоматизованої системи – Державний земельний кадастр, видаливши відомості про земельні ділянки, які офіційно й у встановлений законом порядок були виділені трьом громадянам у приватну власність. Вартість кожної із ділянок складає більше 600 тис грн.

Крім цього, посадовець, умисно, незважаючи на неодноразові звернення уповноважених органів, не виправляла інформацію (технічну помилку) стосовно земельної ділянки площею майже 1,4 га, яка не була зареєстрована в державному реєстрі земель, чим забезпечила існування в Державному земельному кадастрі права приватної власності на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд. Ринкова вартість цієї земельної ділянки складає майже 27 млн 200 грн.

Дії підозрюваної кваліфіковані за ч.3 ст. 362 КК України (несанкціонована зміна інформації, яка обробляється в автоматизованих системах, вчинене особою, яка має право доступу до неї, вчинене повторно, якщо воно заподіяло значну шкоду) та ч.2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам окремих громадян та охоронюваним законом інтересам держави).

Прес-служба прокуратури Закарпатської області