Чи запрацює дитсадок у Нижньому Бистрому на Хустщині?

У Нижньому Бистрому, що на Хустщині, немає дитсадка як такого.
 
Тривалий час у селі діє короткотривала група, де виховують п’ятирічок. Одна її частина знаходиться в тамтешній школі-інтернаті, друга – в орендованому житловому будинку. Однак приміщення під ДНЗ вже є, його дарують, єдине, що потрібно – прийняти його на баланс району. Зараз у черзі до дитсадка в селі – більше сотні дітей.

Короткотривалу групу ДНЗ спочатку відкрили при школі. Потім охочих відвідувати її ставало все більше, тож можливості й надалі ділити з школярами приміщення вже не було. Власне тому пошуки так званого місця, де б розмістити такий необхідний селу заклад, продовжились…

Відкрили дошкільний навчальний заклад у приватному житловому будинку, який взяли в оренду. Наразі тут виховують майже два десятки п’ятирічок. Загалом у селі дітей п’ятирічного віку дещо більше, решта ж отримує дошкільне виховання вже при школі-інтернаті.

Щодо умов у пристосованому приміщенні ДНЗ, то тут всередині бракує світла і простору, а на подвір’ї – ігрового майданчику, який є, до прикладу, у типових дитячих садочках. Зараз розглядають два приміщення, які у перспективі можна реконструювати під дитячий садок. Якщо з першим (від держлісгоспу) чекає більше клопоту, бо там необхідний ремонт та ще й триває по ньому паперова тяганина, то от друге (від Закарпаттяобленерго) вже майже готове до експлуатації.

Тут оновлено фасад будівлі, замінено покрівлю, вікна та систему опалення, всередині усі приміщення відремонтовані. Є санвузли, приміщення під харчоблок та їдальню, а неподалік знаходиться й паркова зона. На найближче засідання районної сесії винесений проект рішення щодо цієї споруди.