В Ужгороді завдяки згуртованості та прикладу справжньої організації вдалося врятувати одне дитяче життя

У маленького Даниїла, який потрапив до лікарні з гострим апендицитом, після 1-ї операції діагностували спайкову непрохідність, а потім і взагалі відмовили нирки. Коли здавалося, що ситуація геть критична, допомога прийшла, звідки не очікували.
 
В результаті, для 6-ти річного хлопчика підняли АН-26. Літаком з Ужгорода за 2 години його зустріли медики «Охматдиту». Зараз загроза життю позаду, але залишається питання – що потягло за собою ускладнення.

Всього за одну добу батьки хлопчика, здається, пережили усі емоції, які тільки можна. Від гніву та розчарування від безвиході до надії, що обійдеться. Коли заради маленького пацієнта із звичайної сім’ї підняли цілий літак, аби тільки вижив.

Але вечір понеділка 9 липня батьки ще довго будуть пам’ятати. Раптом стан 6-річного Даниїла різко погіршився. Хлопчику всю ніч було зле. Тож батьки у вівторок вранці – одразу до лікарів. Чують діагноз гострий апендицит.

Діагноз, який ставлять доволі часто дорослим і дітям. Тож нічого не передбачало біди. Вже по обіді цього ж дня хлопчика оперують. Але його стан не покращується.

Вже у четвер проводять другу операцію. Причина: спайкова непрохідність. Та після 2-ї маніпуляції Даниїлу ставало тільки гірше. Медики запевняють, усі операції пройшли без ускладнень. За цей час хлопчик щодня двічі на день отримував антибіотики, і лише раз знеболююче.

Тож як так сталося, що після двох оперативних успішних втручань у Даниїла відмовили нирки? Кажуть, що таке не часто, але трапляється. А тому спрогнозувати такий результат вкрай важко. Зі свого боку ужгородські лікарі переконують, зробили все можливе. Тим більше консультувалися з колегами зі столиці.

Коли стан маленького Даниїла все не покращувався, його доправили до реанімації обласної дитячої лікарні в Мукачево. Вже там батьки чують слова, які б’ють прямо в серце.

Батьки панікують, в метушні й волонтери: як діяти далі і куди звертатися. Аж тут з’явилася надія, що Даниїла транспортують до лікарні «Охматдит». Питання інше – 850 км, по таким собі дорогам – чи переживе дитина взагалі?Буквально за добу завдяки підтримці небайдужих змогли організувати для маленького пацієнта цілий літак від ДСНС України, який оснащений необхідною апаратурою. За 2 години хлопчик був у Києві.

Загроза життю Даниїла позаду, але у батьків залишилися питання. Що спровокувало ускладнення і чи є тут провина лікаря, який оперував.

Зі слів завідувача відділення дитячої хірургії Ужгородської ЦРЛ Сергія Гербута, лікар, який оперував, дійсно у відпустці. З ситуацією це не пов’язано, вона планова. Проте допомогти хлопчику могли в Києві. В Закарпатті нема дитячого гемодіалізу. А дорослі підходять діткам від 10-ти років, вага яких не менше 40 кг. За здоров’ям Даниїла слідкують і зараз.

Натомість в Закарпатській ОДА кажуть, що транспортування не пов’язане з відсутністю апарату. Адже він є. Що ж призвело від гострого апендициту до відмови нирок, ще будуть з’ясовувати. А поки вдома Даниїла чекає тато з двома братиками, у лікарні з ним мама.

Вже в процесі підготовки сюжету до ефіру волонтер Власта Негря поділилася радісною новиною: у хлопчка запрацювали нирки. З реанімації, токсикологічного відділення, НДСЛ «Охматдит» 6-ти річний Даниїл передає вітання льотчикам ! Звичайно, що дитина ще буде в лікарні під наглядом спеціалістів, та проходити реабілітацію, але спільними зусиллями його врятували.