По прибутті на сміттєзвалище все розсортоване в Чопі сміття іде до купи

Спеціальна техніка, працівники з самого ранку їдуть містом та очищають від сміття новенькі баки, які закупили не так давно.
 
Дбають у Чопі і про сортування сміття. Жителі сортують пластик, картон… Далі сміття висипають у один відділ машини, а побутові відходи – в інший. Однак на цьому все. По прибутті на сміттєзвалище все сміття іде докупи.

Як виявляється, згідно з договором, який уклали Чопська міська рада та словацька фірма EKO технолджі, в результаті якого і створили підприємство Еко-чоп, в місті мали не тільки розмістити новенькі баки для сміття та придбати спецмашину.

Товариство Еко-технолоджі отримало у користування діючий полігон твердих та побутових відходів міста на 35 років, крім того, в оренду одержали і 3,5 га землі у промисловій зоні міста. Все для того, аби мати можливість сортування, утилізації відходів та для розміщення нового виробництва по переробці вторинної сировини. А в результаті в місті утворилося нове стихійне звалище.

Голова Чопської міської організації політичної партії Радикальної партії Олега Ляшка Тетяна Кравченко довго вивчала договір, укладений міською радою у травні 2016. Каже, занепокоєна, адже знайшла низку порушень, за які, за її словами, передбачені суттєві штрафні санкції.

Міський голова Валерій Самардак каже: і справді, частково умови договору не виконуються, однак вини мерії в цьому нібито немає. Якщо, згідно з договором, сторони мають матеріальну відповідальність майже у півмільйона євро, то чому Чопська міська рада за два роки не скористалась можливістю наповнити бюджет?

Мер запевняє, розриватимуть договір згідно із законом. Вже розглядають варіанти, як зробити це юридично правильно, окрім того, мають і кілька пропозицій від інших фірм, які займаються утилізацією відходів.