Закарпаття знову змушене просити ліки в Угорщини

З протягнутою рукою і в світ.
 
Вкотре закарпатські чиновники змушені просити допомоги з ліками в Угорщини. І все – через бездіяльність МОЗ, заявляють в ОДА. Області не вистачає препаратів для перитонеального діалізу.

Забезпечення таких препаратів здійснюють кількома шляхами: частково це кошти обласної програми, а левова частка – квота з централізованих поставок від МОЗу, яка цьогоріч сягала 3,4 млн. гривень. Ще в березні медики надіслали заявку, і вже з початком серпня медикаментів для підтримки хворих не буде.

Незважаючи на це, в охороні здоров’я країни – мовчать. І що характерно, критична ситуація із забезпеченням витратних матеріалами для хворих, що отримують нирково-замісну терапію за методикою перитонеального діалізу, має місце вже третій рік поспіль.

На Закарпатті хворих, які потребують цих препаратів – 18. Це зазвичай – люди з інвалідністю 1-ї групи. Медикаменти, звичайно, можна придбати самостійно, але потрібно для цього півмільйона гривень.

Варто сподіватися, що препарати таки надійдуть. В обласній адміністрації в будь-якому разі розраховують і на підтримку партнерів з Угорщини. Кажуть, загинути пацієнтам не дозволять.